W meczu ostatniej kolejki piłkarskiej Bundesligi , Bayern okazał się lepszy od grających w roli gości piłkarzy FC Augsburg. Bramkę dla gospodarzy zanotował Robert Lewandowski.

Kapitan reprezentacji Polski na liście strzelców wpisał się w ostatniej minucie spotkania, dzięki czemu ustalił wynik meczu. Tym samym Polak został samodzielnym liderem w liczbie zdobytych goli podczas jednego sezonu Bundesligi.

Akcja bramkowa z udziałem Polaka zaczęła się od strzału sprzed szesnastki w wykonaniu Sane. Piłkę zdołał odbić Gikiewicz, ale tak niefortunnie, że wymuskał ją Robert Lewandowski, który minął bramkarza i pewnie wpakował piłkę do pustej bramki. Polak kończy sezon z 41 trafieniami.

Bawarczycy pewni wygranej mogli być już po pierwszej połowie, po której prowadzili 4:0. Na początku drugiej części gry goście odpowiedzieli dwoma trafieniami, ale komplet punktów zostaje w Monachium. Bayern wygrywa ligę z dorobkiem 78 pkt.

Bundesliga                                                                                                      Bayern Monachium 5:2 FC Augsburg