Zagłębie Sosnowiec po zwycięstwie w derbach Górnego Śląska z GKS-em 1962 Jastrzębie 3:0 przybliżyło się do zachowania pierwszoligowego bytu.

Cztery ostatnie spotkania bez zdobyczy punktowej spowodowało, że Zagłębie wciąż odczuwało na placach oddech ostatniej ekipy w tabeli i jedynym założeniem tego pojedynku dla gospodarzy był komplet punktów.

Pierwsze akcje tętniły spokojem poczynań z obu stron, ale tak było tylko do 10. minuty. Wtedy pierwsza składniejsza akcja gospodarzy skończyła się objęciem przez nich prowadzenia, a strzelcem bramki był Masłowski. Centrę Mišáka odbił jeszcze bramkarz GKS, a dobijający gracz Zagłębia wiedział jak się zachować. Kwadrans później ten sam zawodnik próbował podwyższyć rezultat uderzeniem z dystansu, lecz nieznacznie chybił.

Na kolejną większą dawkę emocji trzeba było czekać do zmiany stron. W 52. minucie zaatakowali sosnowiczanie i po nieczystym zagraniu Niewiadomskiego faulującego Misaka, arbiter podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Sobczak. Dalsze fragmenty meczu upływały pod znakiem przewagi próbujących się przedostać pod bramkę miejscowych graczy z Jastrzębia-Zdroju. W pozycyjnym ataku brakowało im jednak pomysłów na skuteczną akcję, a piłkarzom Zagłębia wystarczyła uważna gra w obronie.

Ostatni kwadrans wytrącił gościom jakiekolwiek argumenty. Werwy do ataku ponownie nabrali miejscowi. W 77. minucie piłkę 30. metrów przed bramką przechwycił Niewiadomski i podciągając parę metrów kropnął w róg bramki strzeżonej przez Drazika, ustalając wynik spotkania.

Było to zwycięstwo na wagę większego spokoju sosnowiczan, którzy oddalili się od bełchatowskiego GKS na 6 punktów i są bliscy sprolongowania bytu w Fortuna I Lidze.

Zagłębie Sosnowiec – GKS 1962 Jastrzębie 3:0 (2:0)

Masłowski 10., Sobczak 53.(kar.), Ambrosiewicz 77.

Zagłębie Sosnowiec: Stępniowski – Ryndak, Duriska, Machała, Gojny, Misak (80. Gregorio), Korzeniecki (70. Seedorf), Ambrosiewicz, Oliveira, Masłowski, Sobczak.

GKS 1962 Jastrzębie: Drazik – Słodowy, Bondarenko, Szcześniak, Witkowski (46. Niewiadomski), Kulawiak, Bielak, Mróz, Zejdler, Jadach (61. Apolinarski), Rumin.