Walcząca o grę w barażach o PKO Ekstraklasę Odra Opole pokonała na własnym stadionie Termalice Bruk-Bet Nieciecze 1:0.

Spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawe, bo w przypadku zwycięstwa zespołu z Niecieczy klub zapewniłby sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Zwycięstwo Odry zrównało ją punktami z zajmującą szóste miejsce Miedzią Legnica i Górnikiem Łęczna.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Opolu ujrzeli tylko jedną bramkę w dziewiątej minucie uderzeniem z woleja cenne trzy punkty swojemu zespołowi zapewnił Kacper Tabiś. W kolejnych minutach Termalica atakowała jednak nie potrafiła złamać dobrze spisującej się tego dnia defensywy rywali. Najbliższej zdobycia bramki w doliczonym czasie gry był Gergel jednak piłka po jego uderzeniu poszybowała minimalnie obok bramki.