Tenis

W spotkaniu I rundy Roland Garrosa Iga Świątek pokonała sklasyfikowaną na 101. miejscu w rankingu Kaje Juvan 6:0, 7:5 i zagra w kolejnej rundzie.

W pierwszym secie 20-letnia Warszawianka nie dała najmniejszych szans rywalce, która nie zdobyła zaledwie gema, a w całym secie uzbierała zaledwie sześć punktów.

Po pewnym zwycięstwie w pierwszym secie Polka w kolejnej partii przełamała rywalkę w czwartym gemie jednak za chwile straciła podanie i Słowenka zwyciężając gema przy swoim podaniu doprowadziła do remisu. Prawdziwe emocje miały miejsce w dwunastym gemie w którym Świątek wykorzystała dopiero piąta piłkę meczową i mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

W spotkaniu II rundy rywalką najlepszej polskiej tenisistki będzie Szwedka, Rebecca Peterson (WTA 60).