Piłka Nożna

We wtorkowy wieczór piłkarska Reprezentacja Polski podejmowała na stadionie we Wrocławiu Rosjan. Mecz odbył się w ramach spotkania towarzyskiego, które zakończyło się remisem 1:1.

Trener Sousa oddelegował do gry rezerwowy skład. Rolę kapitana przejął Grzegorz Krychowiak. Na bramce stanął Łukasz Fabiański, który dla portugalskiego szkoleniowca nie jest pierwszym wyborem. Skład Polaków uzupełnili: Kędziora, Helik, Piątkowski, debiutujący Puchacz, Klich, Frankowski, Świderski, Kownacki i Świerczok.

Wtorkowa rywalizacja z Rosjanami rozpoczęła się kapitalnie dla reprezentantów Polski. W 4. minucie piłkę w pole karne dogrywał Klich, zaś na jedenastym metrze przyjął ją Frankowski. Ten jednak był odwrócony tyłem do bramki rywala, w związku z czym odegrał do nabiegającego w pole karne Świerczoka, który z bliska wpakował piłkę do siatki.

W 21. minucie do wyrównania doprowadzili Rosjanie. Z lewej strony na dalszy słupek dogrywał Gołowin, zaś piłkę między nogami Fabiańskiego posłał Karawajew.

Przed przerwą ofensywa polskiej drużyny mogła zaskoczyć w 41. minucie. Z lewego skrzydła na środek pola karnego dośrodkowywał Klich, lecz w bramkarza uderzył główkujący Świderski.

Na pierwsze zmiany Sousa zdecydował się w 56. minucie. Plac gry opuścili Kędziora, Kownacki i Piątkowski, zaś ich miejsce zajęli Bereszyński, Jóźwiak i Bednarek. Ponadto szansę występu z orzełkiem na piersi otrzymali we wtorek Kozłowski i Linetty. Zmiany obrazu gry obu drużyn nie zmieniły. Druga połowa wyglądała nieco bardziej chaotycznie i nie była aż tak dynamiczna. Na strzał zza szesnastki zdecydowali się choćby Moder i wprowadzony za Klicha Kozłowski, lecz ich piłki po ich próbach wędrowały nad poprzeczką.

Remis w pełni zasłużony. Obie drużyny mogą poszczycić się identycznym procentem posiadania piłki, co przełożyło się na dwa ze strony Polaków i jeden ze strony Rosjan celnych strzałów na bramkę.

Mecz towarzyski,                                                                                                      Polska 1:1 Rosja                                                                                                         4′ Świerczok -21′ Karawajew