Źródło zdjęcia: pzps.pl; Janusz Uznański - rzecznik polskiego związku piłki siatkowej

Polki przegrały z Dominikaną 1:3. To już czwarta porażka naszych reprezentantek w tegorocznej Lidze Narodów.

Pierwszy set rozpoczął się dla nas dobrze. Polki szybko wyszły na czteropunktowe prowadzenie po skutecznych atakach Martyny Łukasik i Zuzanny Góreckiej. Dominikanki się myliły i oddawały nam za darmo punkty. Polki również od nich nie stroniły, a szczególnie Magdalena Stysiak, która nie kończyła swoich ataków. To spowodowało, że Dominikana wyrównała wynik. Po drugiej przerwie technicznej gra Polek wyglądała lepiej i to one zapisały seta na swoją korzyść wygrywając 25:22.

Dalej nie było już tak kolorowo. Drugi set na początku był bardzo wyrównany, ale z upływem czasu Dominikana wyszła w nim na prowadzenie. Na to złożyły się nasze błędy, ale także niedokładne przyjęcie. Później to znowu Polki się przebudziły punktując rywalki w ataku i grając dobrze blokiem. To jednak nie potrwało zbyt długo, i choć końcówka seta była emocjonująca to padła łupem w stosunku 25:22 dla reprezentacji Dominikany.

Trzeci set przyniósł jeszcze więcej emocji. Przez chwilę Polki cieszyły się z czteropunktowego prowadzenia do zera nad rywalkami. Nasze siatkarki bardzo długo w nim zresztą prowadziły. W końcówce jednak roztrwoniły bezpieczną przewagę i rozpoczęła się gra na przewagi. W niej skuteczniejsze były Dominikanki i to one wygrały 28:26.

W ostatnim secie na boisku było bardzo dużo chaosu w wykonaniu Polek. To nie przynosiło nam korzystnego rezultatu punktowego. Dominikanki bardzo dobrze serwowały i atakowały, przez co Polki nie były w stanie nawiązać z nimi walki. Skończyło się i tak łagodnie bo wynikiem 25:21 dla Dominikany, która wygrała cały mecz 3:1.

Teraz Polki czeka kilka dni przerwy, a w niedzielę znowu powrót do gry przeciwko Reprezentacji Kanady, która w Lidze Narodów spisuje się bardzo podobnie do Polski.

Polska vs Dominikana 1:3 (25:22;22:25;26:28;21:25)

Polska: Nowicka, Stysiak, Alagierska, Kąkolewska, Górecka, Łukasik, Stenzel (libero), Jagła (libero), Różański, Łazowska, Gryka.

Dominikana: De La Cruz, B. Martinez, Vargas, J. Martinez, Marte, Rivera, Castillo (libero) oraz Pena, Rodriguez, Casilla.