fot. legiakosz.com
fot. legiakosz.com

Adam Kemp, 30-letni amerykański środkowy został nowym zawodnikiem Legii Warszawa. Stołeczny klub związał się z doświadczonym koszykarzem rocznym kontraktem.

Adam Kemp to zawodnik doskonale znany w Energa Basket Lidze – za sobą ma występy w barwach trzech polskich klubów  – w Polpharmie Starogard Gdański, Astorii Bydgoszcz i Starcie Lublin. Amerykanin to gwarancja twardej, zespołowej gry, bloków i walki o zbiórki po obu stronach boiska. Nowy zawodnik Legii Warszawa zebrał także ogromne doświadczenie w klubach z Macedonii, Kazachstanu, Belgii, Bułgarii i Grecji występując w ich barwach m.in. w Lidze Mistrzów FIBA, FIBA EuroCup czy w lidze VTB.

„Decyzję o podpisaniu kontraktu z Legią Warszawa podjąłem szybko. Kiedy otrzymałem ofertę gry w Warszawie bardzo chciałem ją „dopiąć”. Polska liga nie jest mi obca, doskonale pamiętam, że Legia to groźna drużyna ze wspaniałymi kibicami, a o samej organizacji słyszałem wiele dobrych rzeczy. Rozmawiałem z Justinem Bibbinsem, moim byłym kolegą z drużyny –  Justin w samych pozytywnych słowach opowiadał o klubie, drużynie trenerze, ludziach pracujących w całej organizacji, o mieście. To wszystko sprawiło, że decyzja o podpisaniu umowy z Legią była dla mnie łatwa” – mówi Adam Kemp.

„Zdecydowaliśmy się na zatrudnienie Adam Kempa ponieważ wiemy, że jest to groźny zawodnik pod koszem, jest silny i razem z Dariuszem Wyką i Jakubem Sadowskim będzie zabezpieczał nam obszar najbliżej kosza. Zawodnik ma za sobą pewne przejścia zdrowotne w związku z czym nie rozegrał wielu spotkań w minionym sezonie, ale jesteśmy pewni, że Adam odbuduje się u nas. Podobne ruchy wykonywaliśmy w poprzednich rozgrywkach, trafiali do nas zawodnicy, którzy byli na swego rodzaju zakrętach kariery. Udało nam się osiągnąć dobry wynik więc nie boimy się powtórzyć takiej drogi również w tym roku” – powiedział Wojciech Kamiński o transferze nowego zawodnika.

Obecnie w kadrze Legii Warszawa na sezon 2021/22 znajdują się: Adam Kemp, Łukasz Koszarek, Dariusz Wyka, Grzegorz Kulka, Grzegorz Kamiński, Jakub Sadowski i Benjamin Didier-Urbaniak. Trenerem stołecznego klubu przez najbliższe trzy sezony będzie Wojciech Kamiński. Legioniści rozpoczną przygotowania do nowych rozgrywek 12 lipca. Start sezonu 2021/22 Energa Basket Ligi wstępnie zaplanowano na pierwszy weekend września.

Źródło: legiakosz.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!