GKS Bełchatów nie przedłużył cienia szansy na utrzymanie w Fortuna I Lidze, ulegając GKS-owi Jastrzębie 0:2 w meczu przedostatniej, 33. serii gier. Bełchatowianie tym samym zagrają w przyszłym sezonie szczebel niżej, a jastrzębianie cieszą się z ligowej prolongaty.

Przed pierwszym gwizdkiem dzisiejszego spotkania bełchatowianie wiedzieli, że tylko zwycięstwa w obu ostatnich występach oraz straty kompletu punktów Jastrzębia bądź Zagłębia są w stanie uchronić ich przed spadkiem.

Waga potyczki sparaliżowała gospodarzy, którzy nie byli w stanie zdominować rywali. Piłkarze z Jastrzębia-Zdroju podeszli do zawodów ostrożnie, pilnując wnikliwie swojej bramki. Jedyna godna uwagi okazja przydarzyła się Brunatnym w 20. minucie. Po centrze i odegraniu piłki do środka pola karnego zbyt długo z oddaniem strzału zwlekał Hilbrycht, ostatecznie nie trafiając w krótki róg bramki. Ogólnie nudna pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo.

Mający nóż coraz bliżej gardła bełchatowscy gracze ruszyli po zmianie stron do ataku, ale groźniej zrobiło się w ich polu karnym. W 58. minucie Apolinarski trafił w słupek, ale cztery minuty później uderzenie jego kolegi trafiło do siatki. Prawą stroną pomknął właśnie Apolinarski, płasko dograł w pole karne a nadbiegający Niewiadomski sfinalizował akcję. Ten moment jeszcze bardziej podciął skrzydła miejscowym. Górnicy z Jastrzębia przeprowadzili podobną akcję w 80. minucie. Centra z prawego skrzydła trafiła w pole karne, skąd Ali podwyższył wynik na 2:0 dla gości.

Do końca spotkania niewiele już się działo, choć jastrzębianie bliżej byli zdobycia trzeciego gola, aniżeli miejscowi kontaktowego. Klarowany dużo wcześniej smutny koniec ligowy stał się faktem – GKS Bełchatów jako najsłabsza ekipa Fortuna I ligi zostaje z niej zdegradowany.

GKS Bełchatów – GKS 1962 Tychy 0:2 (0:0)

Niewiadomski 62., Ali 80.

GKS Bełchatów: Niźnik – Szymorek, Pawlik, Hilbrycht, Mas, Laskowski, Grzelak, Ryszka, Magiera, Kunka, Bartków

GKS 1962 Jastrzębie: Pawełek – Bondarenko, Bielak, Ali, Kulawiak, Witkowski, Mróz, Apolinarski, Niewiadomski, Komor, Rumin