Siódmy mecz w Lidze Narodów długo nie był udany dla Polek, które ulegały Kanadzie 0:2. „Czarny koń” turnieju w Rimini nie dobił polskich siatkarek, które odwróciły losy meczu i wygrały 3:2 !

Pierwsze dwa sety były zacięte, niemniej Kanadyjki obejmowały nieznaczną przewagę i dysponując potężną armatą w postaci znanej z występów na polskich parkietach Kiery Van Ryk dojeżdżały do końca tych partii z kilku punktowym zapasem. Pierwszego seta ekipa z Kraju Klonowego Liścia wygrała do 22., a drugiego do 21.

W trzecim secie bardziej zaciętym gra wyglądała podobnie i długo nad Polkami wisiało zagrożenie, że sprawy rozwiążą się identycznie jak w poprzednich partiach. Przy stanie 18:16 dla Kanady sporo farta miała w ataku Klaudia Alagierska, asa serwisowego zagrała Zuzanna Górecka, a kanadyjki nie wykorzystały dwóch szans w ataku. Cztery punkty z rzędu odwróciły losy seta (18:20), a w końcówce asem serwisowym błysnęła też Magdalena Stysiak i ostatecznie partia zakończyła się po myśli Polski (21:25).

Kolejna partia rozpoczęła się asem Julii Nowickiej i Polki jeszcze bardziej uwierzyły w siebie. Rozgrywały o wiele lepsze zawody mimo wyrównanej początkowej fazy seta (8:8). Potem sygnał do ataku dała Malwina Smarzek-Godek i nasze reprezentantki oderwały się od rywalek, pewnie zmierzając do tie-breaka. Seta zakończyła Górecka obiciem bloku rywalek (17:25).

W decydującym secie Kanadyjki wytrzymywały kondycyjnie do stanu 5:5. Potem pod presją Polek zaczęły popełniać błędy, które bezlitośnie wykorzystywały biało-czerwone. Świetnie zagrała Nowicka, punktowała Smarzek-Godek a kolejny as serwisowy spadł między rywalkami po zagrywce Góreckiej (5:10). Stało się jasne, że zawodniczki z północnej Ameryki nie dadzą już rady nic zrobić, a polskie siatkarki uratują 2 punkty. Uderzeniem po skosie Łukasik przesądziła o wygranej naszego zespołu.

Jutro półmetek fazy zasadniczej Ligi Narodów i spotkanie Polska – Holandia.

Kanada – Polska 2:3 (25:22, 25:21, 21:25,17:25,7:15)

Kanada: Van Ryk, Smith, White Jazmine, Van Buskirk, Ogoms, Gray, Mitrovic, Cross, King, Howe, Joseph, Livingston, Robitaille, Maglio,
Austin Parker, Thokbuom , Bujan, Snape Kennedy

Polska: Nowicka, Alagierska, Kąkolewska, Stysiak, Efimienko-Młotkowska, Łukasik, Smarzek-Godek, Fedusio, Łazowska, Różański, Gryka, Górecka, Czyrniańska, Stenzel, Jagła