Polki dzielnie walczyły, ale to Holenderki po pięciu setach wygrały całe spotkanie. W polskim zespole szczególnie dobrze prezentowała się debiutująca 18-letnia Martyna Czyrniańska.

Jacek Nawrocki do boju w pierwsze szóstce wytypował Nowicką, Kąkolewską, Efimienko-Młotkowską, Łukasik, Smarzek, Czyrniańską oraz na libero zamiennie Jagłę i Stenzel.

W pierwszym secie było widać, że Polki zmieniły swoje nastawienie po kilku ostatnich niezbyt udanych meczach. W ich grze było widać dużo luzu i pozytywnej energii. Bardzo dobrze w ataku radziła sobie Malwina Smarzek, problemów nie miała także rozgrywającą Julia Nowicka, która świetnie bawiła się w rozdawaniu piłek. Dzięki temu Polki mocno zaskoczyły Holenderki i wygrały z nimi 25:21.

W kolejnej partii trener Holandii dokonał zmiany środkowej. Zmiana się opłaciła, bo rywalki Polek zaczęły grać lepiej. Nasza reprezentacja jednak nie odpuszczała i dzielnie odrabiała straty. Gorzej radziła sobie w tej tercji Smarzek, ale dobrze zastępowała ją Martyna Łukasik. Mimo tego w końcówce to Holenderki okazały się lepsze zwyciężając 25: 23.

Trzeci set był znowu po myśli Polek. Holenderki nie grały w nim dobrze, brakowało im skuteczności, a nasze reprezentantki wykorzystywały ich błędy prowadząc z kilkupunktową przewagą. Co prawda Holenderki zdołały dogonić wynik, ale w końcówce okazały się słabsze od Polek, które wygrały 25:22.

W czwartym secie to Polki musiały odrabiać straty. Traciły aż sześć punktów do rywalek, ale zdołały je zniwelować do dwóch oczek straty. Więcej się nie udało odrobić. Na dodatek w końcówce znów straciły punkty i to Holenderki wygrywając 25:21 mogły się cieszyć z doprowadzenia do tie-breaka.

W tie-breaku gra toczyła się w miarę równo, aż do wyniku 7:6 dla Polek. Potem polskie siatkarki stanęły i nie były w stanie nawiązać już walki. Szczególnie miały problemy w przyjęciu, ale także wyprowadzaniu ataków. Tie break zakończył się wynikiem 9:15 dla Holenderek, tym samym rywalki Polek zwyciężyły w całym meczy 3:2.

We wtorek Polki zagrają ostatni mecz z Japonkami, który zakończy trzeci tydzień zmagań w Lidze Narodów.

Polska vs Holandia 2:3 (25:21;23:25;25:22;21:25;9:15)

Polska: Nowicka, Smarzek, Kąkolewska, Efimienko-Młotkowska, Łukasik, Czyrniańska, Stenzel (libero), Jagła (libero), Stysiak, Łazowska, Górecka, Alagierska

Holandia: Bongaerts, Buijs, Dambrink, Timmerman, Daalderop, Baijens, Knip (libero), Lohouis, Jasper, Soholten, Plak