Dotychczasowy libero MKS-Będzin Szymon Gregorowicz w Lublinie. 27- letni siatkarz związał się roczną umową z beniaminkiem PlusLigi LUK Politechnika Lublin.

Gregorowicz to zawodnik z bogatym doświadczeniem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Za nim pięć sezonów w PlusLidze. Dotychczas sprawdzał się w barwach: AZS Politechniki Warszawa, MKS Będzin i GKS Katowice. W ostatnim sezonie – w barwach klubu z Będzina – pojawił się na parkiecie w 88 setach na przestrzeni 26 meczów. W wielu z nich imponował przyjęciem i zaangażowaniem w obronie.

– W naszym pojmowaniu nowoczesnej siatkówki libero to zawodnik, którego cechują nie tylko nieskazitelne umiejętności techniczne, ale także umiejętność czytania gry. Wierzymy, że libero powinien umieć myśleć trochę jak atakujący, by móc przewidzieć jego zachowania. Szymon to zawodnik, który w tę filozofię się wpisuje, dlatego cieszymy się, że do nas dołącza! Wierzę, że w naszym Klubie i mieście szybko odnajdzie drugi dom, jak wielu zawodników przed nim – powiedział Krzysztof Skubiszewski, prezes LUK Politechniki Lublin.

W minionym sezonie Gregorowicz notował znakomite mecze także w starciach z późniejszymi medalistami PlusLigi. Był nie do złamania w przyjęciu. Właśnie ten element był jego domeną w zakończonych rozgrywkach.

– Zdecydowałem się na grę w Lublinie z kilku powodów. Jednym z najważniejszych była wizja klubu, dla którego nie liczy się sam byt w PlusLidze, a chęć sprawienia w niej niespodzianki. Choć Klub istnieje raptem kilka lat, jego rozwój jest imponujący. Słynie on z fantastycznych kibiców, świetnej organizacji i marketingu. Wizja przedstawiona przez trenera od razu przypadła mi do gustu. Dodatkowo Lublin jako miasto należy do jednego z piękniejszych w Polsce. Już nie mogę się doczekać pierwszego treningu, a później meczu, który mam nadzieje, że odbędzie z udziałem kompletu publiczności – powiedział Szymon Gregorowicz.

Źródło: Biuro prasowe LUK Politechnika Lublin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!