Tarnowski Grupa Azoty SPR intensywnie pracuje  nad dopięciem składu na kolejny sezon. Nowym zawodnikiem małopolskiego zespołu zostanie Białorusin Aleksandr Bushkou, który przez 12 lat reprezentował barwy Górnika Zabrze.

Drużyna z Tarnowa po 2. sezonach rozegranych w PGNiG Superlidze powoli nabiera doświadczenia w grze na najwyższym poziomie w kraju. Zespół tworzą jednak utalentowani, lecz jeszcze młodzi zawodnicy, a tylko nieliczni mają za sobą kilka lat gry na superligowych parkietach. W klubie bardzo potrzebny jest ktoś, kto zdobył już takie doświadczenie i teraz będzie w stanie przekazać jego część również całej drużynie.
Nowy „nabytek” tarnowian, Aleksandr Bushkou, wydaje się idealny do tej roli. Do Górnika Zabrze przeniósł się w 2009 roku. Od tamtej pory w samej Superlidze rozegrał 283 spotkania i rzucił 736 bramek. Mecze rozgrywał także m.in. w europejskich pucharach.

– W Górniku Zabrze spędziłem 12 lat. Po wielu sezonach spędzonych na Śląsku przyszedł czas na zmianę, którą traktuję jako nowe wyzwanie. Wciąż chcę rywalizować o najwyższe cele, a do nowej drużyny z pewnością wniosę doświadczenie zdobyte na superligowych parkietach. Cieszę się także, że będę miał okazję ponownie współpracować z trenerem Liljestrandem, który kilka lat temu był trenerem Górnika Zabrze i do dziś bardzo dobrze to wspominam. – mówi Aleksandr Bushkou.

Aleksandr gra na pozycji prawego skrzydłowego i jak na tę pozycję, ma imponujące warunki fizyczne (190 cm wzrostu i 86 kg wagi). Jest jednym z najbardziej wyróżniających się prawoskrzydłowych w Superlidze, a cechuje go przede wszystkim świetna kondycja fizyczna i szybkość.

„Sasza” to zawodnik świetnie znany wszystkim fanom piłki ręcznej w naszym kraju. Cieszę się, że po kilkunastu latach spędzonych w Zabrzu postanowił podjąć wyzwanie i zdecydował się na podpisanie kontraktu z naszym klubem. Jestem pewien, że do drużyny wniesie coś więcej, niż tylko sportowe umiejętności. W zespole poza młodymi talentami, nieocenioną wartością jest także doświadczenie, i wierzę w to, że zarówno styl gry Aleksandra, jak i jego charyzma, pozwolą nam na sięganie po coraz wyższe cele. – komentuje podpisanie kontraktu z Aleksandrem prezes Grupy Azoty SPR Tarnów, Krzysztof Mogielnicki.

Białorusin podpisał z Grupą Azoty SPR Tarnów dwuletni kontrakt obowiązujący do końca sezonu 2022/2023. Aleksandrowi życzymy samych sukcesów z nową drużyną!

Źródło: Grupa Azoty SPR Tarnów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!