W niedzielne popołudnie w ramach ostatniej kolejki Fortuna I Liga Chrobry Głogów gościł przy Wita Stwosza Arkę Gdynia. Żółto-Niebiescy pewnie pokonali piłkarzy z Dolnego Śląska 3:0, utrzymując czwartą lokatę w tabeli, a tym samym zapewniając sobie pierwszy mecz barażowy z łodzianami rozgrywany na własnym stadionie.

Już w pierwszej części spotkania „Arkowcy” dominowali nad miejscowymi, co udowodnili bramką w 25. minucie zdobytą przez Macieja Rosołka. Pomarańczowi grający od 27. minuty tylko w „10” (czerwoną kartką został ukarany Michał Ilków-Gołąb), nie potrafili w żaden sposób zagrozić gdynianom i jak już byli przy piłce to rozgrywali ją jedynie w centralnej części boiska. W drugiej połowie Żółto-Niebiescy zwiększyli posiadanie piłki (60:40), jak i wypracowali sobie lepszy wynik meczu. Drugą bramkę dla podopiecznych Dariusza Marca zdobył w 83. minucie Mateusz Żebrowski, a w doliczonym czasie gry (90+3) o trzeciego gola pokusił się Rafał Wolsztyński. Arka Gdynia w pełni zasłużenie pokonała na wyjeździe zespół z Głogowa 3:0.

Podopieczni Ivana Đurđevića, grający już tylko o prestiż i satysfakcje, kończą te rozgrywki na 11. pozycji. Gdynianie walczący o awans do PKO Ekstraklasy dzisiejszą wygraną ułatwiają sobie grę w barażach, gdyż środową rywalizację z ŁKS-em (16 czerwca) rozegrają u siebie.

I połowa

O godzinie 12:40 na rezerwowym stadionie w Głogowie, bez udziału kibiców, gdyż na głównym obiekcie trwała instalacja systemu grzewczego murawy, zabrzmiał pierwszy gwizdek arbitra Artura Aluszyka i od środka boiska rozpoczęli gospodarze. Pierwsze minuty spotkania okazały się przykre dla gdyńskiego zawodnika Juliusza Letniowskiego (Arka Gdynia), który ucierpiał w zderzeniu z rywalem i wymagał interwencji medycznej. W pierwszym kwadransie lekką  przewagę w grze wypracowali sobie gdynianie (posiadanie piłki 53:47 na korzyść gości). W 19. minucie meczu poważniejsze zagrożenie miejscowym stworzył 26-letni Kamil Mazek (Arka Gdynia), dośrodkowując z ostrego kąta, jednak to uderzenie skutecznie odparł głogowski bramkarz Rafał Leszczyński (Chrobry Głogów). Chwile później, w 25. minucie Żółto-Niebiescy otworzyli już wynik spotkania za sprawą Macieja Rosołka (Arka Gdynia), który po otrzymaniu piłki od Christiana Alemána (Arka Gdynia), pokonał golkipera miejscowych i zdobył bramkę po strzale z około 14. metrów. Dwie minuty później, drugą żółtą kartkę, a w rezultacie czerwoną otrzymał Michał Ilków-Gołąb (Chrobry Głogów) po faulu na Luisie Varcarce (Arka Gdynia), który potrzebował pomocy fizjoterapeuty. Od tego momentu gospodarze kontynuowali zmagania na murawie już tylko w dziesiątkę, a „Arkowcy” zwiększyli posiadanie piłki (60:40). Pod koniec tej połowy wynik spotkania próbował podwoić Juliusz Letniowski (Arka Gdynia), ale golkiper gospodarzy stał na straży i bezpiecznie złapał futbolówkę. Mimo to partia ta zakończyła się zasłużonym prowadzeniem Arki Gdynia 1:0.

II połowa

Po przerwie od środka boiska grę wszczęła drużyna znad morza, a ich szkoleniowiec Dariusz Marzec rozpoczął od czterech zmian zawodników, jak i roszad w ustawieniu swoich piłkarzy na murawie. Od początku tej partii Arka Gdynia dominowała nad zawodnikami Chrobrego, którzy grając w „10”, wydawali się wycofani i jak już rozgrywali piłkę to tylko w centralnej części boiska. Przyjezdni wówczas nie próżnowali, tylko co rusz szukali możliwości na zdobycie kolejnego gola (z dziewięciu oddanych strzałów przez gdynian, cztery okazały się celne). Przy takim temperamencie „Arkowców”, ekipa z Gdyni od 83. minuty prowadziła już 2:0. Rafał Wolsztyński (Arka Gdynia) po otrzymaniu piłki od Marcusa de Silva (Arka Gdynia) dograł w pole karne, gdzie czekał idealnie ustawiony Mateusz Żebrowski (Arka Gdynia) i uwieńczył te akcje posłaniem piłki wprost w bramkę rywala. Żółto-Niebiescy skorzystali również z doliczonego czasu gry i dopiero w 93. minucie ustanowili ostateczny wynik tego spotkania, zdobywając trzecią bramkę. Trzeciego gola dla zespołu z Gdyni zdobył Rafał Wolsztyński (Arka Gdynia), który z okolic 5. metra przerzucił piłkę nad głową bramkarza gospodarzy Rafała Leszczyńskiego (Chrobry Głogów), a ta wpadła do siatki. Drużyna z miasta morza i marzeń wygrywając 3:0 na głogowskim stadionie, zapewniła sobie pierwszy mecz barażowy z ŁKS-em u siebie.

Fortuna I Liga – 34. kolejka (13.06.2021r.)

Chrobry Głogów vs Arka Gdynia 0:3 (0:1)

Bramki: 25. Rosołek (ARK), 83. Żebrowski (ARK), 90+3. R. Wolsztyński (ARK)

Żółte kartki: 25. Olków-Gołąb (CHR), 27. Olków-Gołąb (CHR), 66. Piła (CHR), 90. Bryła (CHR)

Czerwona kartka: 27. Olków-Gołąb (CHR)

Chrobry Głogów: Leszczyński – Bougadis, Cywka, Ilków-Gołąb, Lebedyński, Machaj (62. Oleksy), Mandrysz, Piła, Piotrowski (46. Niski), Praznovsky, Stolc. Trener: Ivan Đurđević

Arka Gdynia: Kajzer – Alemán (46. Marcus), Danch, Letniowski (R. Wolsztyński), Marcjanik, Mazek, Memić, Rosołek (46. Łabojko), Sasin, Valcarce (46. Hiszpański), Ł. Wolsztyński (78. Żebrowski). Trener: Dariusz Marzec

Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin)