Wspaniały rajd Radomiaka w końcówce sezonu okraszony 7. zwycięstwami z rzędu zwieńczył dzieło. Wygrywając z Koroną Kielce 2:0 w meczu ostatniej kolejce Fortuna I Ligi radomianie przypieczętowali z pierwszego miejsca awans do PKO Ekstraklasy !

Nikt w Radomiu przed tym meczem nie brał innego rozwiązania jak zwycięstwo i awans do ekstraklasy. Biało-zieloni rozpoczęli z ogromnym animuszem i już pierwsza akcja zakończyła się rzutem rożnym. Z kornera Gąska dobrze zacentrował, a Dawid Abramowicz w 2. minucie otwarł wynik meczu.

Miejscowi byli cały czas zespołem lepszym, a kielczanie wciąż byli spychani na swoje pole karne. W 21. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Radecki, lecz trafił w poprzeczkę. W 38. minucie uderzenie z dystansu Gąski minęło bramkę. Dwie minuty później radomianie podwoili zapas. Leandro dograł do Mateusza Radeckiego, który z pola karnego nie zmarnował okazji. W pierwszej połowie Leandro miał szansę kolejnej asysty, jednak strzał Angielskiego po dobrym dograniu nie znalazł drogi do siatki.

Zadowoleni z dwubramkowego prowadzania gospodarze po zmianie stron nie forsowali tempa, zdecydowanie dbając o spokój na boisku i kontrolę wydarzeń. W II połowie wielu emocji na boisku nie było, natomiast na trybunach z każdą minutą rosła atmosfera fety. Ostatecznie wynik z pierwszej odsłony został zachowany

RADOMIAK RADOM – KORONA KIELCE 2:0 (2:0)

Abramowicz 2., Radecki 40.

Radomiak Radom: Kochalski – Abramowicz, Angielski, Branco, Cichocki, Gąska, Jakubik, Kaput, Karwot, Leandro, Radecki

Korona Kielce: Zapytowski – Kiełb, Lisowski, Łukowski, Oliveira, Pervan, Podgórski, Sewerys, Szpakowski, Szymusik, Zebić