Amerykanin z polskim paszportem nowym zawodnikiem Anwilu Włocławek. Alex Olesiński podpisał z Rottwailerami dwuletni kontrakt.

Alex Olesiński posiada polskie korzenie i paszport. To drugie sprawia, że zwalnia miejsce dla zawodnika zza granicy.

Nowy zawodnik Anwilu skończy niedługo 25 lat, mierzy 208 cm wzrostu i występuje na obu pozycjach skrzydłowego. Ma za sobą 4 lata gry na kalifornijskiej UCLA. Jego rola w drużynie nigdy nie była jednak pierwszoplanowa – najlepszy sezon (2017/2018) zakończył ze średnimi 7,5 punktu, 3,9 asysty w ciągu 18 minut na parkiecie.

Statystyki w minionych rozgrywkach nie imponują  – w 26 meczach na boisku spędzał średnio 9 minut, notował 1,3 punktu i 1,7 zbiórki.

Alex jest po bardzo dobrej uczelni, która gra poukładany basket nastawiony na zespołowość. Na pewno nie musimy się bać o ten aspekt. Na uczelni występował jako silny skrzydłowy i w takiej roli widzę go także u nas. To gabarytowo bardzo wysoki zawodnik z niezłym rzutem z dystansu. Wierzę, że dobrze wkomponuje się w drużynę, choć będzie to dla niego pierwszy rok na zawodowych parkietach – ocenił transfer dla klubowych mediów Przemysław Frasunkiewicz.

Mama Alexa trenowała koszykówkę (kadrowiczka polski) oraz tata Jan reprezentował nasz kraj w lekkiej atletyce. Wystąpił m.in. w 1980 roku w Moskwie na Olimpiadzie, oraz ma w swojej kolekcji drużynowe mistrzostwo świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!