Reprezentacja Polski siatkarek przerwała serię porażek wygrywając z Tajlandią 3:0.

Pierwszy set zaczął się bardzo wyrównanie. Właściwie do pierwszej przerwy technicznej gra toczyła się punkt za punkt. Dopiero pod koniec seta głównie przez błędy Tajlandek to Polki wyszły na trzypunktowe prowadzenie 21:18. Chwilę później tablica wyników pokazywała już remis 22:22. Całe szczęście to jednak nasze reprezentantki po udanym ataku Martyny Łukasik wygrały seta 25:23.

Kolejna partia była dominacją Polek. Od samego początku zbudowały one ogromną przewagę nad Tajlandkami punktując je we wszystkich aspektach. Czyrniańska zaliczyła punktowy blok, a Zuzanna Górecka w polu serwisowym utrudniała przyjęcie rywalkom. Dobrze też atakowała Łukasik oraz Efimienko-Młotkowska. Drugiego seta zakończyła 25:15 dla Polski Magdalena Stysiak.

Trzeci set zaczął się podobnie do poprzedniego. Polki na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:3. W pewnym momencie Tajlandki doszły reprezentantki Polski na dwa punkty. Mimo to nie zdołały doprowadzić do remisu, ponieważ popełniały wiele błędów przez co traciły punkty. Ostatecznie to Polki wygrały 25:20 oraz cały mecz 3:0.

Kolejny mecz biało-czerwone rozegrają już jutro. Rywalkami będą Niemki.

Polska vs Tajlandia 3:0 (25:23;25:15;25:20)

Polska: Alagierska, Łukasik, Górecka, Wenerska, Stysiak, Efimienko – Młotkowska, Stenzel (libero), Czyrniańska, Nowicka, Gryka

Tajlandia: Kanthong, Nootsara, Thinkaow, Chuewulim, Sittirak, Krause, Piyanut (libero), Apinyapong, Manakij, Nilapa, Juangjan