JACEK OLEJNICZAK fot. KAROL MAKOWSKI

W meczu kończącym Energa Basket Cup w Gliwicach po wczorajszej wygranej z Meksykiem nasza reprezentacja dziś przegrywa z Rosją 63:78. Mecz z Rosją był drugim sparingiem w serii przygotowań naszej kadry do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Tokio. Następny sprawdzian także w Gliwicach w środę.

 

Już od początku spotkania o sobie przypominał mistrz NBA Timofiej Mozgov. Mimo, że Rosjanie nie szaleli w ataku nasi kadrowicze także długo łapali rytm w ataku. Pod koniec pierwszej kwarty trafiali Balcerowski i Garbacz (po trójce), a po punktach Kolendy prowadziliśmy nawet 14:8. Początek drugiej odsłony to dalsze skuteczne akcje naszych zawodników. Po punktach Jarosława Zyskowskiego oraz ponownie Łukasza Kolendy prowadziliśmy nawet dwu cyfrowo. Jednak powoli ekipa Rosji odrabiała straty. Skuteczni byli m.in. Jewgienij Baburin i Michaił Kułagin. Mimo tego po dwóch k wartach prowadziliśmy 33:30.

Po zmianie stron nastąpiła niemalże katastrofa w grze naszego zespołu. Rosjanie wrzucili wyższy bieg i zaczęli trzecią kwartę od serii czternastu oczek z rzędu. Pojedyńcze trafienia naszyc zawodników, na które odpowiadał trójkami Voroncewicz nic nie zmieniły. Straty starał się odrabiać podobnymi rzutami Aaron Cel, a dzięki zagraniu Łukasza Kolendy po 30 minutach Polacy przegrywali jednak sześcioma oczkami. Czwarta kwarta i …. ponownie seria siedmiu oczek z rzędu Rosji. W pewnym momencie przewaga Sbornej osiągnęła poziom blisko dwudziestu punktow i pojedyńcze skuteczne akcje m.in. Jakuba Garbacza już nie zmieniły sytuacji. W naszym zespole zagrała cała dwunastka wpisana do protokołu meczowego.

Powodów do przemyśleń jest …. dużo. Polacy zaliczyli aż 16 strat i mieli skuteczność z gry na poziomie 38%.

 

POLSKA – ROSJA  63:78 (14:8, 19:22, 19:28, 11:20)

Polska: Jarosław Zyskowski 16, Łukasz Kolenda 10, Michał Michalak 9, Aaron Cel 6, Damian Kulig 5, Jakub Garbacz 5, Adam Waczyński 3, Aleksander Balcerowski 3, Dominik Olejniczak 2, Łukasz Koszarek 2, Adam Hrycaniuk 0, Andrzej Mazurczak 0.

Rosja: Timofey Mozgov 20, Andrey Vorontsevich 16, Anton Astapkovich 10, Filipp Gafurov 8, Evgeny Baburin 8, Mikhail Kulagin 6, Ivan Strebkov 6, Anton Kardanakhishvili 2, Vladimir Ivlev 0, Grigory Motovilov 0.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!