Polska

Po fenomenalnym spotkaniu reprezentacja Polski rozbiła Czeszki 5:0. Taką grę w wykonaniu Biało-Czerwonych chciałoby się oglądać podczas eliminacji do mistrzostw świata.

Pierwsze minuty spotkania to głównie gra w środku pola z optyczną przewagą reprezentacji Polski. W 12. minucie Kamczyk popędziła lewą stroną jednak została zatrzymana przez defensorkę naszych południowych sąsiadów.Chwile później z rzutu rożnego dośrodkowała Grabowska,a głową minimalnie niecelnie uderzyła Grzywińska.W odpowiedzi Czeszki przeprowadziły akcję prawą stroną jednak dośrodkowanie rywalki wybiła Achcińska. W 26.minucie Grzywińska przejęła futbolówkę przed polem karnym rywalek, zagrała do Pajor, która uderzeniem z okolic pola karnego wyprowadziła Biało-Czerwone na prowadzenie. Chwile później Polki mogły podwyższyć prowadzenie jednak w bramce dobrze zachowała się Vanickova. Po zdobyciu bramki Polki zdominowały rywalki. W 32. minucie z rzutu wolnego dośrodkowała Achcińska, a Ewa Pajor uderzeniem głową podwyższyła prowadzenie naszej reprezentacji. Dla polki było to 44. trafienie w reprezentacji. Chwile później Wiańkowska zagrała w pole karne rywalek, a tam ponownie najlepiej odnalazła się Pajor jednak jej uderzenie zatrzymało się na słupku. Kolejne minuty to atak pozycyjny w wykonaniu reprezentacji Polski jednak Czeszki rozbijały ataki naszych zawodniczek w okolicach pola karnego. W 42. minucie fenomenalnie z rzutu wolnego uderzyła Achcińska i podwyższyła prowadzenie Biało-Czerwonych. Kilkanaście sekund później kolejny rzut wolny Polek jednak uderzenie Achcińskiej odbiło się od muru i wyleciało poza boisko. W doliczonym czasie gry kolejny rzut wolny jednak Grabowska “przeciągnęła” dośrodkowanie.

Początek spotkania to zagranie z bocznego sektora Matysik jednak żadna z naszych zawodniczek nie przecięła piłki zagranej wzdłuż bramki. W odpowiedzi Czeszki zaatakowały jednak zagranie prostopadłe do Slajsovej okazało się za mocne. W 50.minucie kolejny rzut wolny dla reprezentacji Polski i po raz kolejny Grabowska dośrodkowała zbyt mocno. W kolejnej akcji Polki zagrały wysokim presingiem odzyskały piłkę przed polem karnym rywalek jednak podanie Ewy Pajor okazało się za mocne. Po przewadze na początku drugiej części spotkania Czeszki podeszły wyżej do naszych zawodniczek jednak Polki wyszły spod presingu rywalek. Polki mogły podwyższyć prowadzenie po uderzeniu Kaletki jednak strzał z okolic pola karnego okazał się minimalnie niecelny. W 66. nasze rywalki miały pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu. Polki wybiły piłkę dośrodkowaną w pole karne jednak wprost pod nogi rywalki, która zdecydowała się na uderzenie z dystansu, które okazało się niecelne. Kilka sekund później Matysik zagrała do Pajor, a najlepsza polska zawodniczka zagrała wzdłuż bramki, a tam piłkę do pustej bramki skierowała Zawistowska. Wróblewska przejęła piłkę po zbyt krótkim wybiciu futbolówki przez rywalki zdecydowała się na strzał jednak minimalnie niecelnie. W kolejnej akcji Zawistowska zagrała wzdłuż pola karnego jednak w ostatniej chwili rywalki wybiły futbolówkę z własnego pola karnego. Trzy minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Buszewska wykorzystała błąd bramkarki Czeskiej, która zdecydowała się wyjść przed własne pole karne co wykorzystała Polka. W dniu dzisiejszym swoje 50 spotkanie w barwach reprezentacji rozegrała Dominika Grabowska.