ŁUKASZ KOSZAREK fot.Karol Makowski

Reprezentacja Polski pewnie pokonała Tunezję 89:66 w Arenie Gliwice w meczu przygotowawczym do kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Kolejne spotkanie Biało-Czerwonych już w piątek. Rywal już trochę bardziej wymagający-Łotwa.

Przeciwko Tunezji spotkanie rozpoczęło się od skutecznej gry naszych kadrowiczów. Po trafieniu Michała Michalaka prowadziliśmy 10:0.To podziałało na tunezyjczyków. Ekipa z Afryki powoli odrabiało straty. Po pierwszej kwarcie przewaga naszej kadry wynosiła tylko dwa oczka.

Kolejne dziesięć minut to prawie popis Polaków. Kolejne skuteczne akcje Jarosława Zyskowskiego i Adama Waczyńskiego, a potem Michała Michalaka było nawet 15 punktów różnicy. Dzięki trójkom naszych kadrowiczów pozwliła prowadzić po dwudziestu minutach 50:29.

W trzeciej kwarcie Biało-Czerwoni przede wszystkim kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Wobec kontuzji Łukasza Koszarka, sporo na rozegraniu zależało od Łukasza Kolendy, który starał się wykorzystywać swoje minuty. Nadal świetnie prezentował się Michał Michalak, a trójki dokładał Jakub Garbacz. Ostatecznie po 30 minutach prowadziliśmy blisko trzydziestoma oczkami.

W ostatniej części meczu swoje punkty zdobył też wracający po kontuzji Mateusz Ponitka. Polacy zatrzymali się w ataku, a trener Mike Taylor próbował paru wariantów, a swoje kilka minut otrzymał Aleksander Dziewa.

Polska – Tunezja 89:66 (20:18, 30:11, 25:17, 14:20)

Polska: Michalak 17, Waczyński 15, Garbacz 13, Kolenda 12, Zyskowski 8, Balcerowski 6, Kulig 5, Cel 4, Olejniczak 4, Mazurczak 3, Ponitka 2, Dziewa 0, Koszarek 0

Tunezja: Mamaoui 17, Ben Taher 13, Mejri 9, Ochi 8, Haddad 5, Bouallegue 5, El Mabrouk 4, Slimane 4, Chihi 1, Addami 0, Hadidane 0, Kacem 0