Josip Juranović z Legii Warszawa wystąpił w wyjściowym składzie Chorwacji w ostatnim grupowym meczu na Euro 2020. Rywalem jego drużyny byli grający na własnym terenie w Glasgow, Szkoci.

Juranović, jak i cała reprezentacja Chorwacji początek pierwszej połowy miała dość aktywny w ofensywie. Piłkarz warszawskiej Legii rozpoczął bramkową akcję Chorwatów. W 17. minucie Juranović dograł w pole karne do Perisicia, który głową zgrał piłkę do ustawionego na środku pola karnego, Vlasicia. Ten wykorzystał bierną postawę szkockich obrońców i strzelił, po czym piłka wpadła do siatki.

38. minuta i kolejna odważna decyzja Juranovicia. Tym razem zawodnik z Ekstraklasy pokusił się na strzał zza pola karnego, lecz uderzał minimalnie nad poprzeczką.

Do przerwy remis. W 42. minucie do wyrównania doprowadził uderzający zza szesnastki, Callum McGregor.

Ostatecznie górą Chorwacji. W 62. minucie bramkarza Szkocji zaskoczył skutecznie uderzający z szesnastki, Modrić. W 77. minucie wynik spotkania na 3:1 ustalił główkujący Perisić.

Juranović rozegrał całe spotkanie. Chorwaci dzięki wygranej mają na swoim koncie 4 pkt,  co daje im awans do 1/8 finału.

W drugim meczu grupy D Anglia pokonuje Czechy 1:0 po bramce Sterlinga. Od 75. minuty w czeskiej ekipie na murawie zaprezentował się klubowy kolega Juranovicia, Thomas Pekhart. Z tej grupy na 1. miejscu wychodzi Anglia, zaś z awansem ponadto Czechy i Chorwacja.