Goal.com

W meczu 1/8 Mistrzostw Europy na przeciwko siebie stanęła reprezentacja Ukrainy oraz Szwecji. Szwecja, która była w jednej grupie z Polską przegrała po dogrywce ze Szwecją 2:1 i zakończyła swój udział na Euro.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Zarówno Szwedzi jak i Ukraińcy nie odstawali od siebie poziomem. Mieli bardzo podobne posiadanie piłki. Starali się wykorzystywać dogodne sytuacje do zdobycia bramki. Długo jednak to się nie udawało. Wreszcie w 28. minucie spotkania po podaniu górą Yarmolenki do Zinchenki padł otwierający gol. Zinchenko uderzył z woleja przy słupku i zmienił wynik meczu na 1:0 dla Ukrainy. Szwedzi starali się odpowiedzieć jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy. To się udało. W 43. minucie Alexander Isaak oddał piłkę Forsbergowi. Szwed uderzył ją zza pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od jednego z piłkarzy i trafiła do bramki Ukraińców.

Druga część meczu rozpoczęła się od wielu strat w środku pola po obu stronach. Chwilę później gra zaczęła wyglądać bardziej celniej i skuteczniej. Swoje szansę miała zarówno Ukraina jak i Szwecja. Ich strzały trafiały jednak w słupki czy poprzeczki. Na około 20. minut przed końcem drugiej połowy Szwedzi i Ukraińcy nie dążyli już tak mocno do wyjścia na prowadzenie. Skupiali się szczególnie na obronie i nie pozwalaniu na zbyt wiele rozgrywania rywalom.

O tym kto zagra w ćwierćfinale miała zadecydować dogrywka. Ta nie przynosiła długo żadnego rozstrzygnięcia. Tym co się w niej wydarzyło szczególnie charakterystycznego to kontuzja Ukraińca po bardzo ostrym wejściu Szweda, który po analizie Var obejrzał czerwoną kartkę oraz liczne problemy pozostałych piłkarzy. Ukraińcy dzięki wykluczenia Szweda grali w przewadze liczebnej. Wykorzystali ją w doliczonym czasie gry drugiej tercji dogrywki po dośrodkowaniu Zinchenki Dovbyk wpakował piłkę głową do siatki Szwedów.

Dzięki temu trafieniu to Ukraina zagra w ćwierćfinale. Jej rywalem będzie reprezentacja Anglii.