Tenis

Iga Świątek w drugiej rundzie Wimbledonu pokonała pewnie Rosjankę Wiere Zwonariową 6:1, 6:3 i awansowała do kolejnej rundy.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia najlepszej polskiej tenisistki. W drugim secie Świątek przełamała rywalkę, a następnie wygrała własnego gema. W szóstym gemie po raz kolejny dziewiąta obecnie w rankingu WTA Świątek ponownie przełamała rywalkę i ostatecznie wygrała pierwszego seta 6:1.

Druga odsłona rozpoczęła się od wygranego gema przy serwisie Zwonariowei przez 19-letnią Polkę. Najlepsza polska tenisistka przełamała ponownie rywalkę w piątym gemie. Szanse na odwrócenie losów spotkania rosyjska tenisistka mogła mieć w ósmym gemie gdy wygrała gema przy podaniu Igi. Odpowiedz naszej zawodniczki była jednak bardzo szybka, bo już w kolejnym gemie mogła cieszyć się ze zwycięstwa w całym spotkaniu po tym jak wykorzystała drugą piłkę meczową.