Źródło: Twitter UEFA EURO 2020

W poprzedniej rundzie Euro, Czechy nieoczekiwanie wyeliminowały Holandię, tym razem jednak zaskoczenia nie było. Duńczycy mimo zrywu rywali w drugiej połowie zdołali obronić korzystny wynik i pokonać Czechów 2:1

Reprezentacja Danii zyskała prowadzenie w 5. minucie meczu. Delaney znakomicie odnalazł się w polu karnym przy rzucie rożnym i skierował piłkę głową do bramki.

Duńczycy przeważali, Czesi pierwszą groźną okazję wypracowali w 20. minucie. Prostopadłe podanie między obrońców otrzymał Holes, jednak jego strzał został zatrzymany przez Schmeichela.

Czesi próbowali zagrozić bramce rywali, jednak to oni zadali drugi cios przed zejściem do szatni. Maehle dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne a tam Dolberg uderzeniem z pierwszej piłki pokonał Vaclika.

Czechy od samego początku drugiej połowy ruszyli do ataku, najpierw strzał spoza pola karnego sparował Schmeichel a chwilę później ponownie Duński bramkarz wybronił ciężki strzał po koźle. Częste ataki w końcu przyniosły skutek w 48. minucie, gdy Schick wykorzystał podanie w pole karne i dał bramkę kontaktową.

Czesi próbowali zdobyć wyrównującą bramkę, jednak bezskutecznie. Ostatecznie Dania utrzymała prowadzenie do końca spotkania i awansowała do półfinału Euro 2020!