Organizatorzy mieli wielkie problemy, by przeprowadzić dzisiejsze zawody cyklu FIS Cup w Otepää (HS-97). Wszystko przez zbyt silny wiatr. U pań rozegrano jedną serię, w której triumfowała Marija Jakowlewa. Natomiast u panów udało się przeprowadzić cały konkurs, jednak również nie obyło się bez problemów. Tutaj zwycięzcą został Mika Schwann. Najlepiej z Polaków spisali się Paulina Cieślar oraz Mateusz Gruszka.

KONKURS KOBIET

Podobnie jak we wczorajszych zawodach pań, tak i dzisiaj, najlepsza na skoczni okazała się Marija Jakowlewa. Rosjanka z wynikiem 94,5 metra zwyciężyła dzisiejszy, jednoseryjny konkurs FIS Cup na skoczni Tehvandi z notą 111,7 pkt. Drugą lokatę zajęła Chinka Bind Dong (84 m) ze stratą piętnastu punktów. Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast Finka Jenny Rautionaho (79,5 m).

Najlepsze miejsce z polskich zawodniczek zajęła Paulina Cieślar, którą po skoku na 71,5 metra sklasyfikowano na piętnastej pozycji z notą 38,6 punktu. Siedemnasta była Natalia Słowik, osiemnasta Pola Bełtowska, a dziewiętnasta Sara Tajner. Seria konkursowa z dwudziestoma skoczkiniami trwała ponad godzinę.

OFICJALNE WYNIKI KONKURSU PAŃ

KONKURS MĘŻCZYZN

W rywalizacji panów triumfował, podobnie jak i w sobotę, Mika Schwann. Austriak po pierwszej serii konkursowej zajmował drugą pozycję (95 m). W finale skoczył natomiast 89 metrów i to wystarczyło, aby z notą 201,3 punktu wygrać dzisiejsze zawody. Drugą lokatę zajął Niemiec Justin Lisso (91 m; 92 m), który stracił do zwycięzcy 1,7 pkt. Czołową trójkę zamknął lider po pierwszej serii, Luca Roth (95 m; 85,5 m), z notą 198 pkt.

Najlepszym z polskich skoczków ponownie okazał się Mateusz Gruszka. Zajął on ósmą lokatę (94 m; 83 m) z notą 180,6 pkt. Tuż za nim uplasował się Adam Niżnik (80 m; 94 m). Na dalszych miejscach znaleźli się pozostali nasi reprezentanci: osiemnasty był Jan Habdas, dwudziesty Klemens Joniak, dwudziesty pierwszy Arkadiusz Jojko, dwudziesty trzeci Szymon Jojko oraz dwudziesty czwarty Wiktor Szozda. Trzydziestą lokatę zajął zdyskwalifikowany w drugiej serii za nieprzepisowy kombinezon Szymon Zapotoczny.

OFICJALNE WYNIKI KONKURSU PANÓW

Nie były to łatwe zawody zarówno dla organizatorów, skoczków, jak i kibiców. Dwukrotnie groźne upadki zaliczyli przedskoczkowie, a zawodnicy musieli często długo czekać na korzystne warunki. Zawody mężczyzn trwały prawie trzy godziny. Kolejne konkursy zaliczane do klasyfikacji cyklu FIS Cup zostaną rozegrane w dniach 15-16 lipca w Kuopio.