sport.cz

W drugim meczu półfinałowym na Wembley zmierzyły się ze sobą Anglia i Dania. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 po dogrywce dla Anglii.

Pierwsza połowa obfitowała w wiele zwrotów akcji. Na początku dominowali Anglicy. Za chwilę to Duńczycy przejęli inicjatywę. Inicjatywa ta doprowadziła ich do kilku okazji, ale szczególnie do tej bramkowej, kiedy to z rzutu wolnego w 30. minucie fenomenalnego gola strzelił Damsgaard wyprowadzając Danie na prowadzenie w tym meczu. Anglicy szybko otrząsnęli się po stracie gola i ruszyli do dynamicznych ataków. Nie musieli długo czekać na ich efekt. Bardzo dobrą sytuację do doprowadzenia do remisu miał Sterling. Zgubił duńskiego obrońcę (zresztą nie raz w tym spotkaniu) i gdyby nie dobra interwencja Schmeichela wynik uległby zmianie. Kilka minut później obrońcy Danii znowu nie upilnowali Sterlinga, a przy tym jeszcze w 39. minucie Kjaer skierował piłkę do własnej siatki przez co przywrócił nadzieję Anglii na zwycięstwo w półfinale.

Druga część meczu była totalną dominacją Anglików. Duńczycy z biegiem czasu bardzo słabli fizycznie, przez co przegrywali większość pojedynków. Nie wychodziło im też wyprowadzanie piłki. Anglicy praktycznie ciągle atakowali bramkę Danii. Mimo to nie udało im się wpakować piłki do bramki w regulaminowym czasie gry. Dużą zasługę w tym miał Schmeichel, który bronił kilkukrotnie Danie przed stratą gola (chociażby przy strzale głową Maguire)

W pierwszej połowie dogrywki wyczerpani Duńczycy przede wszystkim skupili się na obronie. To wychodziło im do 104. minuty, kiedy za faul na Sterlingu został podyktowany rzut karny. Rzut karny, który będzie największą kontrowersją tego półfinału. Mimo użycia Varu sędzia nie zmienił swojej decyzji. Karnego na gola zamienił po niemałych problemach Harry Kane, którego intencje wyczuł golkiper Danii. Dobitka Kane była już jednak skuteczna.

Druga część dogrywki przyniosła odmienny obraz gry. To Anglicy zaczęli bronić korzystnego dla siebie wynik, a Dania ruszyła do ataku aby wyrównać i przedłużyć swoje szansę na awans do finału. Mimo licznych starań nie przynosiły one efektu. Obrona Anglików pozostała do końca bardzo czujna kończąc wszystkie ataki Danii.

Tym samym to Anglia po dogrywce zwyciężyła 2:1 i zameldowała się w finale, gdzie czeka na nich już reprezentacja Włoch. Finał zostanie rozegrany w niedzielę o 21:00 na Wembley.