Hubert Hurkacz żegna się z Wimbledonem po przegranym półfinale z Włochem Matteo Berratini. Polak zdołał wygrać jednego seta.

Początek meczu wydawał się dość optymistyczny. Polak pewnie serwował i wygrał pierwszego gema. W trzecim gemie zaczęły pojawiać się kłopoty. Hurkacz przegrywał 0:40, ale obronił wszystkie brak pointy i znów prowadził w secie. Dobry serwis po stronie Włocha, który szybko odrabiał straty, choć tym samym odpowiedział chwilę później Hurkacz.

W piątym gemie szansy na przełamanie nie wykorzystał Hurkacz. W sytuacji gry na przewagi Włoch najpierw uderzył w siatkę, lecz chwilę później uratował sytuację dobrym serwisem, po czym znowu popełnił błąd posyłając piłkę na aut. Ostatecznie Włoch trenowany przez zięcia Zbigniewa Bońka nie tylko wybronił tego gema, ale i w kolejnym przełamał Hurkacza, by wygrać w secie 6:3.

Drugi set to totalna dominacja włoskiego tenisisty. Ten nie dał Polakowi wygrać żadnego gema i zakończył partię wygrywając ją 6:0. W trzeciej partii u Hurkacza zaczął funkcjonować serwis, dzięki czemu dotrzymywał kroku Włochowi i o losach seta decydował tie break, którego rozpoczął serwujący Polak. Z zagrywkami Polaka nie radził sobie Berrattini, który często posyłał piłki w siatkę i przegrał rundę dodatkową 7:3.

Całość czwartego seta rozpoczęła się w najgorszy możliwy sposób. Polak został przełamany i by liczyć na kolejnego tie breaka musiał sam przełamać swojego rywala. Ten zaczął mylić się w decydującym dla niego rozdaniu. W dziesiątym gemie popełnił dwukrotny błąd serwisowy, ale następnie znów zaczął dominować na zagrywce i wygrał spotkanie 6:3, 6:0, 6:7, 6:4.

Polak po zakończonym spotkaniu nie zapomniał pochwalić rywalizującego z nim Włocha, który zagra w zaplanowanym na 11 lipca finale Wimbledonu. – Jestem super zadowolony, że doświadczyłem tego. Matteo rozegrał bardzo dobre spotkanie. Serwując, posyłał same bomby. Grał na wysokim poziomie przez cztery sety – mówił na konferencji tenisista z Wrocławia.