JAROSŁAW ZYSKOWSKI jr (w białym stroju)

Grający na pozycji niskiego skrzydłowego Jarosław Zyskowski wraca do Energa Basket Ligi. Jego nowym-starym klubem będzie Zastal Enea BC Zielona Góra. Miniony sezon spędził w Bundeslidze.

 

Dla swojego klubu Rasty Vechta utrzymywał średnie 14,6 punktu, 3 zbiórki i 1,2 asysty na mecz. Ostatnio był graczem RETAbet Bilbao Basket. W 29 rozegranych spotkaniach w lidze hiszpańskiej notował średnio 9 punktów i 2,1 zbiórki.

Jarosław Zyskowski w sezonie 2019/20 Energa Basket Ligi zdobywał średnio 15,7 punktu, 3,5 zbiórki oraz 1,6 asysty na mecz dla Enea Zastalu. Ponadto pokazał się z dobrej strony w Lidze VTB (10,5 punktu, 2,7 zbiórki i 1,7 asysty). Skrzydłowy w ciągu trzech latach sięgnął po trzy mistrzostwa kraju – najpierw dwukrotnie z Anwilem Włocławek, a później z ekipą z Zielonej Góry.

W Polsce występował w drużynach z Wrocławia, Łodzi, Kołobrzegu, Torunia, Kutna i Radomia.

Cieszę się, mogę powiedzieć, że Zielona Góra stała się moim drugim domem. Dogadaliśmy się z klubem, jestem zadowolony, mam nadzieję, że powalczymy o kolejne mistrzostwo Polski i namieszamy w lidze VTB – mówi Zyskowski na oficjalnej stronie drużyny.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!