Wrocławski Śląsk podkreślił dominację nad Paide Linnameeskond w meczu rewanżowym I rundy kwalifikacyjnej do Ligi Konferencji Europy wygrywając pewnie 2-0. Udany powrót europejskich pucharów do Wrocławia ziścił się za sprawą bramek Janasika pod koniec pierwszej części oraz Garcii po zmianie stron.

Wrocławianie wynik spotkania otworzyli pod koniec pierwszej połowy, w której to byli drużyną dominującą, lecz przez jej początkowy fragment niespecjalnie radząca sobie z finalizacją. W Śląsku dobrze funkcjonowała prawa strona, z której szły zagrania w pole karne, lecz kilkukrotnie łapał je Aksalu. W 36. minucie sytuację sam na sam z bramkarzem Paide zmarnował natomiast Exposito.

Ostatecznie do szatni w lepszych nastrojach schodzili gospodarze. W 41. minucie piłkę w polu karnym otrzymał Exposito. Ten stracił piłkę przy asekuracji obrońców, lecz futbolówkę przejął Janasik, który bez namysłu wpakował ją do siatki.

Do podwyższenia wyniku wrocławianie doprowadzili w 65. minucie. Z prawej strony w pole karne dogrywał Janasik, po czym piłkę przed bramkę gości skierował Sobota, zaś akcję zakończył nabiegający z dalszej odległości, Garcia.

Rozluźnienie z powodu wysokiego prowadzenia nie tylko w meczu, ale i w dwumeczu sprawiła, że realne szanse na trafienie mieli gracze z Estonii. 80. minuta i rzut wolny dla Paide. Po dośrodkowaniu interweniował Szromnik, ale na tyle nieszczęśliwie, że do strzału doszedł Yusif. Ten może mówić o sporym pechu, gdyż z linii bramkowej futbolówkę wybijał Piasecki.

Śląsk wygrywa u siebie 2:0, zaś w dwumeczu pokonuje estońskie Paide 4:1. Polskie drużyny mogą mówić o stu procentowej skuteczności w eliminacjach. W 1. rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów oba mecze wygrała też Legia Warszawa.

Śląsk Wrocław – Paide Linnameeskond 2:0 (1:0)

Janasik 41., Garcia 65.

Śląsk Wrocław: Szromnik – Lewkot, Golla, Tamas – Janasik (71. Musonda), Mączyński, Makowski, Garcia (81. Stiglec) – Sobota (72. Schwarz), Praszelik (65. Pich) – Exposito (64. Piasecki).

Paide Linnameeskond: Aksalu – Tur, Konda, Yusif, Kase (69. Piht), Saliste – Luts (69. Drame), Mošnikov (46. Mool), Frolov, Owusu (46. Ojamaa) – Anier.