Fot. pzn.pl

Niedzielny konkurs mężczyzn zakończył weekend z Letnią Grand Prix w Wiśle. Triumfatorem zmagań okazał się Dawid Kubacki.

Polscy kibice powody do świętowania mieli już po pierwszej serii konkursowej, po której prowadzącym był Dawid Kubacki. 128,5 metra dało mu 133,9 pkt i 1,3 pkt przewagi nad zajmującym 2. miejsce, Janem Hoerlem. Austriak skoczył 130,5 metra, co pozwalało mu wyprzedzać 3. Jakuba Wolnego (125 m).

W drugiej serii znacznie gorzej spisał się Jakub Wolny. Niesprzyjające warunki pod koniec rundy finałowej wielu zawodnikom nie pomagały, co przyczyniło się do gorszej próby także lidera cyklu po sobotniej wygranej w Wiśle. W finale Wolny uzyskał jedynie 118,5 metra, co dało mu 6. lokatę.

Swoich prób nie zepsuli za to Jan Hoerl (126 m) i Dawid Kubacki (128,5 m), który wygrał zapisując 264,6 pkt. Austriak stracił do niego 6,6 pkt, zaś czołową trójkę uzupełnił atakujący z 4. pozycji, Słoweniec, Anze Lanisek (124,5 m; 126 m). Czołową dziesiątkę uzupełnili: Markus Schiffner, Tilen Bartol, Markus Eisenbichler, Constantin Schmid, Severin Freund i Manuel Fettner, który w pierwszej serii wyrównał rekord obiektu skacząc 137,5 metra.

Pucharowe punkty zdobyli ponadto: 11. Stefan Hula, 15. Maciej Kot, 20. Paweł Wąsek, a także Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł, którzy zajęli miejsca w trzeciej dziesiątce.

Po dzisiejszych zawodach liderami Letniej Grand Prix są Dawid Kubacki i Jan Hoerl, którzy zgromadzili po 160 pkt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!