Rozpoczęły się letnie obozy piłkarskie Polish Soccer Skills. Zawodnicy i zawodniczki doskonalą swoje umiejętności w pięciu różnych lokalizacjach w całej Polsce. Treningi odbywają się na obiektach w Spale, Zakopanem, Ustroniu Morskim, Giżycku oraz Licheniu.

Innowacyjny system szkolenia pozwala wspierać młodych zawodników w rozwijaniu ich potencjału. Dzięki kompleksowemu podejściu realizacja piłkarskich marzeń staje się o wiele skuteczniejsza. Najlepsze metody treningowe, współpraca z zagranicznymi trenerami oraz rywalizacja z topowymi, europejskimi zespołami umożliwia zawodnikom dokonywanie ogromnych postępów w bardzo krótkim czasie.

Polish Soccer Skills to projekt społeczny, którego celem jest rozwijanie i upowszechnianie profesjonalnego szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży oraz promocja utalentowanych zawodników i zawodniczek. Każdego roku na obozy Polish Soccer Skills przyjeżdża ponad 5000 dziewczyn i chłopców w wieku 7-19 lat z Polski oraz z 21 innych krajów z całego Świata. Od 12 lat prowadzimy testy umiejętności, dzięki czemu mamy bazę ponad 50.000 wyników. Na tej podstawie stworzyliśmy Potencjometr – profesjonalne narzędzie do selekcji i oceny potencjału młodych piłkarzy. – mówi Ewelina Stępień-Kunik, prezes Fundacji Polish Soccer Skills – Każdego roku, spośród ponad 5000 zawodników selekcjonujemy najbardziej utalentowanych, których powołujemy do Reprezentacji PSS i obejmujemy ich – za zgodą ich klubów – specjalnym programem opieki i promocji. Mają oni organizowane dedykowane zgrupowania i sparingi z najlepszymi drużynami z Europy. Nasi Reprezentanci grali z takimi drużynami jak Bayern Monachium, Liverpool, Juventus, Espaniol Barcelona, Atletico Madryt i wiele innych.

Wielu zawodników, którzy w przeszłości wyróżnili się w testach Polish Soccer Skills, dziś gra w profesjonalnej piłce. M.in. Karol Linetty i Kamil Jóźwiak – Reprezentacja Polski. W Reprezentacji U 21, na mecze eliminacyjne do Euro zostało powołanych aż 5 zawodników, którzy wyróżnili się w testach. W każdej reprezentacji młodzieżowej od U15 do U21 są zawodnicy, którzy wyróżnili się w testach Polish Soccer Skills. Byli uczestnicy obozów Polish Soccer Skills grają w takich klubach jak: Torino FC, Derby County FC, SPAL, UD Logroñés, West Bromwich Albion, Ipswich Town, Legia Warszawa, Lech Poznań, Wisła Kraków i kilkadziesiąt innych klubów Ekstraklasy i innych lig europejskich.

Treningi na obozach Polish Soccer Skills odbywają się pod okiem przeszkolonej i wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Oprócz najlepszych trenerów z Polski, pojawiają się także trenerzy zza granicy. W tym roku są to szkoleniowcy z takich klubów jak: AC Milan, Sporting Lizbona oraz Madrid Football Federation.

W harmonogramie treningów znajduje się:

– trening w czwórkach (1 trener, 4 zawodników)
– gry zadaniowe z trenerami zagranicznymi
– trening motoryczny
– trening mentalny
– zajęcia „Nie wykluczam”
– zajęcia taktyczne.

Z wszystkich zawodników, którzy wezmą udział w letnich obozach Polish Soccer Skills zostaną wyłonieni najlepsi, którzy zostaną powołani do reprezentacji Polish Soccer Skills. Każda z reprezentacji, co najmniej raz w sezonie ma zorganizowany wyjazd na sparingi zagraniczne ze znanymi europejskimi drużynami.

W czerwcu Reprezentacje U13 i U16 wyjechały do Portugalii, gdzie rozegrały sparingi ze Sportingiem Lisbona, Vitorią Guimaraes i S.C. Braga. Jeden z zawodników podczas meczu z pierwszoligowym klubem zaprezentował się na tyle dobrze, że został zaproszony na testy i jest bliski podpisania kontraktu z Vitorią Guimaraes! Kolejne reprezentacje przygotowują się do sparingów z Milwall FC i AFC Wimbledon, Celta Vigo, Espanyol, Fulham, Leicester, Shefield, Watford, czy West Ham United.

Patryk Szlicht  – Polish Soccer Skills

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!