Drugi mecz i druga porażka – reprezentacja Polski do lat 20 uległa swoim rówieśnikom z Bułgarii 79:86 w turnieju FIBA Youth Challenger U20, który w związku z pandemią zastępuje tradycyjne młodzieżowe Mistrzostwa Europy.

Pierwsza kwarta zdecydowanie należała do Bułgarów, którzy objęli nawet 15-punktową przewagę. Polacy po słabym początku zanotowali dużo lepszy okres gry i tuż przed przerwą odrobili wszystkie straty, a nawet wyszli na minimalnie prowadzenie (39:37). Po powrocie z szatni na parkiecie gruzińskiego Pałacu Sportu nie brakowało walki i ciągłej zmiany prowadzenia. Stan taki utrzymywał się niemal do samego końca tego spotkania. Na trzy minuty przed ostatnią syreną był remis, 77:77, ale decydujące momenty starcia należały do Bułgarów, którzy w kluczowych 180 sekundach gry  zdobyli 9 punktów, podczas gdy Polacy zdołali powiększyć swój dorobek zaledwie o dwa oczka. Ostatecznie Bułgaria pokonała Polskę 86:79. Dla biało-czerwonych to druga porażka w turnieju FIBA Youth Challenger U20 w Tbilisi.

„Ponownie słabo zaczęliśmy spotkanie, Bułgarzy uciekli nam już w pierwszej kwarcie. W kolejnych minutach udało nam się ich zatrzymać dobrą obroną dzięki czemu do przerwy to my wygrywaliśmy. Początek drugiej połowy również udany dla nas – do dobrej, mocnej obrony dołożyliśmy skuteczność w ataku. Niestety, w samej końcówce meczu zabrakło nam centymetrów pod koszem. Wysocy zawodnicy rywali nas punktowali i dzięki temu triumfowali.  Pomimo dwóch porażek nie wątpimy w swoje umiejętności. W czwartek zmierzymy się z Turcją i na pewno do samego końca będziemy walczyć o korzystny wynik tego spotkania” – powiedział zawodnik warszawskiej Legii Benjamin Didier-Urbaniak.

Polska – Bułgaria 79:86 (15:25, 24:12, 19:25, 21:24)

Polska: Mateusz Kaszowski 18, Nikodem Czoska 17, Benjamin Didier-Urbaniak 8, Kacper Marchewka 8, Błażej Kulikowski 8, Kacper Gordon 6, Michał Pluta 5, Filip Siewruk 5, Jakub Sadowski 2, Szymon Sobiech 2, Daniel Ziółkowski 0, Norbert Maciejak -.

Trener: Jacek Winnicki, as. Mariusz Niedbalski, Sebastian Potoczny.

W czwartek, 22 lipca reprezentacja Polski zagra z Turcją. Początek spotkania o godz. 15:00 polskiego czasu. Transmisja na kanale YouTube Gruzińskiego Związku Koszykówki.

FIBA Youth European Challenger to wydarzenie, które zastępuje w tym roku tradycyjne młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Z uwagi na trudności związane z pandemią koronawirusa, europejska federacja koszykówki zdecydowała się podzielić uczestników na grupy w których każda z reprezentacji rozegra pięć spotkań. Reprezentacja Polski trafiła do grupy B, która swoje mecze rozgrywa w gruzińskim Pałacu Sportu w Tbilisi. Biało-czerwonych czekają jeszcze spotkania z  Turcją, Francją i Gruzją.

Terminarz spotkań reprezentacji Polski:

22.07, godz. 15:00 Polska – Turcja

24.07, godz. 15:00 Francja – Polska

25.07, godz. 18:00 Polska – Gruzja

Wszystkie mecze będzie można oglądać na żywo za pośrednictwem kanału YouTube Gruzińskiego Związku Koszykówki.

Źródło: Biuro prasowe Legia Warszawa Sekcja Koszykówki