Derbami Małopolski w Niecieczy rozpoczęła się Ekstraklasa w sezonie 2021/2022. Punktami podzieliła się miejscowa Termalica ze Stalą Mielec.

Po pierwszej połowie na prowadzeniu byli gospodarze. Błąd w wyprowadzeniu piłki przez Stal wykorzystał Radwański, który natychmiast zgrał do środka, gdzie wypatrzył Terpiłowskiego, zaś ten bez namysłu zdecydował się na strzał, czym jako pierwszy zapisał się na liście strzelców.

Schodząc do szatni gospodarze powinni cieszyć się dwubramkowym prowadzeniem. W 20. minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał bowiem Mesanovic.

Po wznowieniu gry ręka w polu karnym miejscowych. Przewinienie zanotował Getinger, zaś jedenastkę wykorzystał Tomasiewicz, choć po jego uderzeniu piłka obiła jeszcze lewy słupek.

W dalszej części spotkania obie drużyny nie zdołały powiedzieć decydującego słowa. Brak pomysłu na wykończenie akcji zmuszał na zawodnikach obu drużyn próby strzelania z dystansu, bądź dośrodkowywanie w pole karne, co nie kończyło się sukcesem. Do niebezpiecznych można zaliczyć zagranie z 90. minuty, kiedy to centrostrzał wykonał Żyro. Piłka leciała w światło bramki, lecz w ostatniej chwili dobrą interwencją popisał się golkiper przyjezdnych, Gliwa.

PKO Ekstraklasa – 1. kolejka                                                                                Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 Stal Mielec