Łukasz Kubot i Hubert Hurkacz zakończyli swoją przygodę w deblu na pierwszej rundzie. Polska musiała uznać wyższośc reprezentantów Niemiec, Jana-Lennarda Struffa i Alexandra Zvereva.

Przed spotkaniem to niemiecka para była stawiana w roli faworytów i już w pierwszym secie rywale potwierdzili swoją dominację. Pierwszy set to pewna gra naszych zachodnich sąsiadów przy własnym serwisie i przełamanie naszego debla w czwartym gemie. Przy stanie 5:2 niemiecka para wykorzystała czwartą piłkę setową i zakończyła pierwszego seta pewnym zwycięstwem.

Drugi set był wyrównany jednak w czwartym gemie rywale mieli trzy break pointy jednak Kubot i Hurkacz potrafili wyjść z opresji i wygrali gema. O ostatecznym zwycięstwie zdecydował tie break w którym okazali lepsi się Niemcy i to oni zagrają w drugiej rundzie debla.

I runda debla:

Jan-Lennard Struff (Niemcy) / Alexander Zverev (Niemcy) – Hubert Hurkacz (Polska, 5) / Łukasz Kubot (Polska, 5) 6:2, 7:6(5)