Domowym zwycięstwem Wisły Kraków zakończyło się ostatnie spotkanie w 1. kolejce PKO Ekstraklasy w sezonie 2020/2021 spotkanie. Na polu pokonanych Zagłębie Lubin, które uległo Białej Gwieździe 0:3.

Otwarcie wyniku nastąpiło w 27. minucie. Sędzia po weryfikacji z wozem VAR podyktował karnego dla gospodarzy, gdyż uznał, że Baszkirow zagrywał ręką. Bramkę z jedenastki zdobył Yeboah.

Kilka minut później Yeboah znów w sytuacji bramkowej Wisły. Tym razem dośrodkowuje w pole karne z prawej strony, podanie przedłuża Skvarka, zaś z bliska piłkę w siatce umieszcza Kliment.

W 37. minucie bliscy wyrównania goście. W sytuacji sam na sam górą z Bartolewskim Lis, zaś chwilę później w poprzeczkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderza główkujący Simić.

W drugiej połowie kolejna bramka dla Białej Gwiazdy. W 81. minucie akcja bramkowa znów rozpoczęła się na prawej stronie, z której w pole karne wbiegał Skvarka. Ten odegrał do Młyńskiego, który bez problemów pokonał golkipera gości.

Ostatecznie Wisła wygrywa 3:0 i jest jednym z czterech zespołów, które na inauguracje ligowego sezonu odnoszą zwycięstwo.