Legia Warszawa awansowała do 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów 2021/2022. W 2. rundzie rozprawiła się w dwumeczu z estońską Florą Tallinn, którą na wyjeździe pokonała 1:0.

Spotkanie przez długi czas nie przynosiło rozstrzygnięć bramkowych. W pierwszej połowie gospodarze zagrozili mistrzom Polski w 26. minucie. Wzdłuż linii bramkowej zagrywał Miller, zaś w decydującym momencie atakującego rywala przed bramką Boruca ubiegł wybijający piłkę Wieteska.

Legia główne zagrożenia stworzyła sobie po dośrodkowaniach z bocznych stref boiskach, bądź po po rzutach rożnych. W 43. minucie bliskim gola główkujący Lopes, lecz uderzał tuż nad poprzeczką.

67. minuta i kolejne nerwy pod bramką Boruca. Piłkę do siatki wpakował Zenjov, ale sędzia uznał, że był ona na spalonym. Odpowiedź Legii na sygnał ostrzegawczy Estończyków błyskawiczny. Z prawej strony boiska dograniem przed bramkę popisał się Juranović, zaś formalności dopełnił Rafael Lopes.

Legia wygrywa 1:0, a w dwumeczu 3:1. Rywalem w kolejnej rundzie eliminacji do Champions League będzie chorwackie Dinamo Zagrzeb, które w dwumeczu pokonało 3:0 Omonię Nikozja. W razie odpadnięcia w starciu z Dinamem i niepowodzenia w eliminacjach do Ligi Europy, Legia na pewno weźmie udział w fazie grupowej UEFA Conference League.