Fot .Twitter PKO Ekstraklasa

W rewanżu II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy Pogoń Szczecin uległa na wyjeździe NK Osijek 0-1, a wobec remisowego rozstrzygnięcia w pierwszej odsłonie dwumeczu o fazę grupową w dalszym ciągu powalczy chorwacki zespół.

Bezbramkowy remis w pierwszym spotkaniu w Szczecinie w rewanżu dawał minimalnie więcej szans ekipie z Osijeku. Gospodarze rozpoczęli grę spokojnie, natomiast szczecinianie starali się zaskoczyć atakiem pozycyjnym. W pierwszych minutach dwukrotnie Kurzawa próbował zasiać grozę w szeregach chorwackiego zespołu. W 3. minucie w polu karnym został on zablokowany przez miejscowego defensora, natomiast trzy minuty później trafił w mur z rzutu wolnego po faulu na Zahoviciu. Później mecz się wyrównał i więcej było walki w środku pola, choć to Pogoń wciąż wykazywała więcej inicjatywy. W ostatnim kwadransie przed przerwą gracze chorwackiej drużyny podejmowali wiele prób wciągnięcia Portowców na własną połowę, by móc umiejętnie skontrować. W 44. minucie ta taktyka przyniosła efekt. Dogranie po szybkiej akcji na 14. metr do Kleinheistera zostało sfinalizowane przez piłkarza NK Osijek, który strzałem w krótki róg pokonał Stipicę. Jeszcze w dodatkowym czasie gry goście starali się zniwelować straty, ale na przerwę miejscowi schodzili z mało zasłużonym prowadzeniem.

Zmiana stron zmieniła również oblicze spotkania. Stroną przeważającą byli nie mający nic do stracenia szczecinianie. Pogoń naciskała i wiele się działo na przedpolu Osijeku, jednak bolączką polskiej ekipy był brak dokładnego, ostatniego podania.

Piłkarze ze Szczecina doczekali się jednak znakomitej okazji do wyrównania. W 72. minucie na wymianie uprzejmości między bramkarzem a defensorami gospodarzy mógł skorzystać Jean Carlos, lecz jego strzał z bliska do pustej bramki jeszcze odbił się od wsadzonej nogi przez Milosa i wylądował na rzucie rożnym.

Szczeciński zespół walczył ambitnie do samego końca. W pole karnego gospodarzy posyłane było wiele wrzutek, w których więcej taktu defensywnego gospodarzy przesądziło o ich minimalnym zwycięstwie.

Dwadzieścia lat od ostatniej pucharowej rywalizacji Pogoń zagrała dwa bardzo przyzwoite pojedynki, ale jedna akcja piłkarzy z Osijek przesądziła o zakończeniu europejskiej przygody na dwóch występach.

NK Osijek – Pogoń Szczecin 1:0 (1:0)

Kleinheister 44.

NK Osijek: Ivusić – Kleinheisler (80. Nejasmić), Jugović, Boćkaj (63. Fiolić), Mierez, Jurcebić, Skorić, Loncar, Pilj, Bohar (79. Hiros), Milos

Pogoń Szczecin: Stipica – Bartkowski (80. Stolarski), Kostas, Zech, Mata, Dąbrowski, Kozłowski (67. Parzyszek), Kurzawa (59. Gorgon), Kowalczyk (80. Drygas), Carlos (80. Wędrychowski), Zahović