W ostatnim piątkowym meczu, mierzyły się zespoły, które nie rozpoczęły tego sezonu pomyślnie. Górnik przegrał z Pogonią, natomiast Lech zremisował u siebie z Radomiakiem. Obie drużyny chciały wymazać z pamięci nieudany start, jednak udało się to tylko zespołowi z Poznania, który odniósł zwycięstwo 3:1.

Mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy. Pierwsza akcja w ich wykonaniu przyniosła zagranie ręką w polu karnym i rzut karny, który z pewnością wykorzystał Jimenenz.

Satka, który wcześniej zagrał ręką, miał okazję naprawić swoje winy. W 12. minucie Skóraś odebrał piłkę po czym dośrodkował w pole karne na Satke, lecz refleksem popisał się Sandomierski broniąc uderzenie. Następnie nie widzieliśmy zbyt dużej ilości groźnych sytuacji. Dopiero w 38. minucie Pereira popisał się centrą nad obrońcami Górnika, którą z bliskiej odległości głową wykończył Jakub Kamiński dając do przerwy remis.

Dobra dyspozycja Lecha z końcówki pierwszej połowy przeniosła się na początek drugiej. Piłkarze przyjezdnych rozmontowali podaniami obronę Zabrzan, a całą akcję bramką zakończył Ishak.

W 62. minucie Górnik miał szansę odpowiedzieć. Douglas popełnił błąd podając głową do Van Der Harta co próbował wykorzystać Jimenez, jednak strzał przewrotką był nieudany.

Szczęście nie sprzyjało gospodarzom ,natomiast w 69. minucie dopisało przyjezdnym. Skóraś po kolejnej skutecznej wymianie podań uderzył na bramkę zza pola karnego. Piłka rykoszetem odbiła się od jednego z obrońców i zaskoczyła Sandomierskiego wpadając do bramki.

W 89. minucie doszło jeszcze do nieprzyjemnego faulu Pereiry na Baidoo, za który otrzymał czerwoną kartkę. Lech miał jeszcze kilka okazji by podwyższyć wynik, jednak bramkarz Górnika nie pozwolił na to.