Polska sztafeta mieszana na dystansie 4×400 metrów zdobyła złoto w finale olimpijskiej rywalizacji w Tokio.

W biegu eliminacyjnym Polacy w składzie Dariusz Kowaluk, Iga Baugmart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Kajetan Duszyński zwyciężyli zapisując czas 3 minut, 10 sekund i 44 setnych sekundy, co jest nowym rekordem Europy.

W finale Polaków reprezentował odmieniony skład: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty Ersetic i Kajetan Duszyński.

Początek rywalizacji wyrównany. Polacy trzymali się w czołówce, lecz z pewną przewagę na czele znajdowali się biegacze z Dominikany. Na ostatniej zmianie sytuacja na czele zdawała się wyrównywać, a o złoto walczyli panowie z Dominikany, Polski, USA i Holandii. Na ostatnim wirażu na czoło wskoczył Duszyński, który nie dał sobie odebrać prowadzenia i na metę wpadł jako pierwszy dając sobie, swoim kolegom i nam złoty medal olimpijski. Ich czas wyniósł 3 minuty, 9 sekund i 87 setnych sekundy, co jest nowym rekordem olimpijskim i rekordem Europy. Listę medalistów uzupełnia Dominikana i USA.