Polska para Grzegorz Fijałek i Michał Bryl odpadają z turnieju olimpijskiego w 1/8 finału, w której przegrali z włoskimi zawodnikami.

Pierwszy set świetnie rozpoczął się dla Polaków. Udany blok Bryla, as serwisowy Fijałka i dobra gra sprawiła, że nasi prowadzili już 3:0. Następnie do odrabiania strat wzięli się Włosi. Kilka bloków i stan meczu się wyrównał, po czym delikatną przewagę zyskali Włosi, ale po uderzeniu w siatkę przez Lupo Polacy zdołali wyrównać i było po 16. W końcówce nieco pecha po stronie Polaków. Udany blok Włochów, dotknięcie siatki przez Bryla i przegrana Polaków do 20.

Początek drugiego seta dość wyrównany, ale błędy po stronie naszych, atak w siatkę, błąd w ataku, piłka noszona i odskoczenie Włochów na 9:6.

Gdy wydawało się, że polska para zaczyna gonić wynik, gdy w siatkę Lupo, tak kolejne błędy po stronie naszych i bezpieczna przewaga Włochów. Błędy na zagrywce, aut, uderzenie w siatkę i autowe bloki dają zwycięstwo parze Nicolai/Lupo do 18, a w całym meczu 2:0.

W meczu barażowym o 1/8 finału z turnieju odpali B. Łosiak i P. Kantor.