Wspinaczka sportowa

Aleksandra Mirosław może żałować, że podczas igrzysk w Tokio rywalizacja we wspinaczce sportowej składała się z trójboju. Polka bez problemu poradziła sobie w sprincie, lecz gorzej poszło jej w pozostałych dwóch konkurencjach.

Dwukrotna mistrzyni świata we wspinaczce na szybkość sprint olimpijski wygrała zarówno w eliminacjach, jak i w rundzie finałowej, w której zanotowała rekord świata. Jej czas na szczycie ścianki wyniósł 6 sekund i 84 setne sekundy.

Niestety, rywalizację w boulderingu Polka zakończyła bez punktów i zajęła 8. miejsce, co w tabeli generalnej dawało jej 8 pkt, co przy ostatnim miejscu w prowadzeniu, gdzie zdobyła 9+ pkt, dało w generalce 4. miejsce z dorobkiem 64 pkt. Zwyciężyła Słowenka Garnbret, która notowała 5. i dwukrotnie 1. miejsce.

Polce do medalu zabrakło tak naprawdę lepszego występu w jednej z dwóch ostatnich konkurencji. Gdyby w jednej z nich była 7., to miałaby medal. Wynik 64 pkt po trzech konkurencjach zdobyła też Japonka Noguchi, która lepiej spisała się w eliminacjach.