pogonszczecin.pl

Pierwszy niedzielny mecz trzeciej kolejki PKO BP Ekstraklasy zabrał nas do Szczecina, gdzie miejscowa Pogoń podejmowała Piasta Gliwice. Oba zespoły, co zaskakujące na naszym „podwórku”, mają trenerów pracujących w swoich klubach jako jedni z najdłużej w Ekstraklasie.

Nie był to typowy nudny mecz – dużo się działo na stadionie w Szczecinie. 24. strzały, osiem w światło bramki, dużo ciekawej gry ale w Szczecinie gospodarze wygrali ostatecznie 1:0.

Siódma minuta meczu to pierwsza ciekawsza akcja gospodarzy, wtedy też Kowalczyk zagrał dobrą piłkę do Silvy, ten strzelił do bramki, ale sędziowie uznali, że strzelec gola był na spalonym. Po tym golu szala przeważała się raz to z jednej, raz to z drugiej strony, ale bez żadnych celnych strzałów na bramkę: najlepszą okazję dla Piasta miał w 23. minucie Michał Żyro, ale fatalnie uderzył piłkę i piłka ledwo doturlała się do bramkarza Pogoni. W 34. minucie spotkania Pogoń wyszła na prowadzenie: Bartkowski dograł do Silvy, ten oddał strzał z kilkunastu metrów a piłka odbiła się od pleców źle interweniującego Czerwińskiego i przeleciała obok zaskoczonego Placha.

Pierwszą dobrą okazję w drugiej połowie miał Pyrka, ale jego strzał został zablokowany. Pogoń próbowała odpowiedzieć między innymi strzałem Żurawskiego. 65. minuta to dośrodkowanie Konczkowskiego, Vida uderzył na bramkę ale Stipica pokazał swój pełny kunszt bramkarski. W 69/ minucie Zahović wyszedł sam na sam z Plachem, minął bramkarza Piast ale jego strzał trafił w słupek. W 75. minucie spotkania Toril doszedł do piłki w zamieszaniu w polu karnym, ale kapitalnie wybronił jego strzał Stipica. Piast próbował do samego końca wyrwać chociażby punkt w tym spotkaniu, ale to portowcy inkasują trzy punkty na swoim stadionie.

08.08.2021, 3 kolejka PKO BP Ekstraklasy, Szczecin, Stadion im. Floriana Krygiera,
Pogoń Szczecin – Piast Gliwice 1:0 (1:0)

Pogoń: Stipica – Bartkowski, Triantafyllopoulos, Zech, Mata – Silva (`80 Fornalczyk), Kozłowski (`80 Stolarski), Żurawski (`62 Smoliński), Drygas, Kowalczyk – Zahović (`74 Parzyszek)

Trener: Kosta Rjuniaić

Piast: Plach – Konczkowski, Huk (`84 Mosór), Czerwiński, Holubek – Pyrka (`68 Steczyk), Lipski (`68 Ameyaw), Sokołowski, Vida (`76 Kądzior) – Chrapek, Żyro (`46 Toril)

Trener: Waldemar Fornalik