W spotkaniu otwierającym 4.kolejkę PKO Ekstraklasy Lech Poznań pokonał na wyjeździe Termalice Bruk-Bet Nieciecza 3:1.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla zespołu z Poznania, który już w trzeciej minucie objął prowadzenie po uderzeniu z rzutu wolnego Barego Douglasa. Niespełna sześćdziesiąt sekund później błąd bramkarza gospodarzy wykorzystał Jao Amaral, który uderzeniem z pola karnego pokonał Loske. W kolejnych minutach gra wyrównała się, a gospodarze doprowadzili do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Piotr Wlazło, który wykorzystał rzut karny. Na początku drugiej połowy Termalica mogła doprowadzić do wyrównania jednak uderzenie Adama Hlouska z okolic piątego metra trafiło w bramkarza Lecha. W 71. minucie Marchwiński zagrał do Pedro Tiby jednak jego uderzenie w ostatniej chwili zablokował jeden z zawodników beniaminka PKO Ekstraklasy. W 80. minucie podwyższenie zespołu z Wielkopolski podwyższył Mikael Ishak, który pokonał Loskę uderzeniem głową.