W spotkaniu 3.kolejki Fortuny I Ligi Stomil Olsztyn przegrał na własnym stadionie z Arką Gdynia 0:1. Bramkę na wagę zwycięstwa dla gości w doliczonym czasie gry zdobył Karol Czubak.

W pierwszej części spotkania optymalną przewagę miał zespół z Pomorza jednak nie potrafił tego udokumentować zdobyciem bramki. W drugiej połowie ponownie zaatakowała Arka jednak w 66.minucie Arkadiusz Kasperkiewicz zagrał w polu karnym piłkę ręką i arbiter tego spotkania wskazał na rzut karny. Piłkę na „11” metrze ustawił Wojciech Reiman jednak jego uderzenie wybronił Kacper Krzepisz. W 76.minucie Arka zdobyła bramkę jednak sędzia liniowy pokazał pozycję spaloną zawodnika z Gdyni. Bramkę na wagę trzech punktów w doliczonym czasie gry zdobył Karol Czubak. Dla Stomilu była to trzecia porażka z rzędu z kolei zespół Arki zanotował pierwsze zwycięstwo w sezonie.