Korona Kielce na własnym stadionie podejmowała zespół GKS Jastrzębie. Jaki przebieg miało to spotkanie?

Mocne uderzenie na początku

Spotkanie od pierwszego gwizdka miało swoje tempo. Wynik meczu już w 4 minucie otworzył Adam Frączczak. Na odpowiedź gości nie trzeba było jednak długo czekać, ponieważ już w 15 minucie Dariusz Kamiński dał drużynie z Jastrzębia wyrównanie. Pierwsza połowa spotkania była wyrównana jednak z lekkim wskazaniem na zespół gości. Mimo tego to właśnie gospodarze schodzili do szatni w lepszych nastrojach. Bramkę do szatni w 46 minucie zdobył bowiem Jakub Łukowski.

Twierdze nie do zdobycia

W drugiej odsłonie spotkania GKS próbował gonić wynik. Zespół z Kielc był na to przygotowany i pokazał się w defensywie z bardzo dobrej strony. Gospodarze również próbowali atakować, jednak ich ataki nie przyniosły powiększenia wyniku. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Korony Kielce.

Ten wynik sprawia, że Korona z kompletem punktów po trzech kolejkach melduje się na drugiej lokacie w lidze. GKS Jastrzębie, póki co plasuje się na 11 miejscu z trzema zdobytymi punktami w meczu ze Stomilem Olsztyn. W następnej kolejce obie ekipy czekają wyjazdy. Korona uda się do Olsztyna na mecz z miejscowym Stomilem, natomiast GKS Jastrzębie pojedzie do Łodzi, aby zagrać z ŁKS-em.

Korona Kielce – GKS Jastrzębie 2:1 (2:1)

Bramki: Adam Frączczak (4), Jakub Łukowski (45+1) – Dariusz Kamiński (15)