Hubert Hurkacz pokonał w spotkaniu II rundy turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati, Brytyjczyka Andy’ego Murraya i awansował do kolejnej rundy.

Rozstawiony z numerem „9” Hurkacz był zdecydowanym faworytem spotkania z jednym z najlepszych tenisistów XXI wieku. Pierwsze gemy były wyrównany jednak to Hurkacz pierwszy przełamał rywala w piątym gemie wykorzystując drugiego break pointa. 34- Murray nie załamał się strata własnego podania i już w kolejnym gemie odrobił stratę przełamania. W dziesiątym gemie Brytyjczyk miał dwie piłki setowe jednak Hurkacz ostatecznie zwyciężył i doprowadził do wyrównania. W tiebreaku lepszy okazał się najlepszy polski tenisista który wygrał 7:4.

W drugim secie gra była wyrównana, a zawodnicy raz po raz razili mocnymi zagrywkami. Pierwszego break pointa w drugim secie miał Murray jednak Hurkacz wyszedł z tego obronną ręką.Kluczowy dla losów drugiego seta jak i całego spotkania był ósmy gem w którym Polak przełamał rywala wykorzystując czwartego break pointa. W kolejnym gemie najlepszy polski tenisista wykorzystał drugą piłkę meczową i mógł świętować awans do kolejnej rundy.

W walce o ćwierćfinał Hurkacz podejmować będzie Hiszpana, Pablo Carreno.