Arka Gdynia w ramach czwartej kolejki Fortuna 1 ligi podejmował na własnym boisku niepokonaną dotąd ekipę Widzewa Łódź. Ten mecz przerwał zarówno niechlubną serię Arki, jak i dobrą passę Widzewiaków.

Dobry początek i gol do szatni

W mecz lepiej weszli zawodnicy Widzewa, którzy już w 10 minucie wyszli na prowadzenie po trafieniu Marka Hanouska. Oczywiście Arka nie chciała pozostawać im dłużna i szybko ruszyła do śmielszych ataków. W 20 minucie urazu doznał Dominik Kun i trener Widzewa zmuszony był do przeprowadzenia nieoczekiwanej zmiany. Ostatecznie Arka dopięła swego i w ostatniej akcji pierwszej połowy Olaf Kobacki strzelił bramkę do szatni.

Ostro lecz nieskutecznie

W drugiej połowie gra się zaostrzyła. Najwidoczniej Widzew nie miał tego dnia innej recepty na graczy Arki. Sędzia próbował studzić nastroje Łodzian żółtymi kartkami. Arka mimo wszystko wyszła na drugą połowę z pomysłem i planem na grę, który widać było, że jest realizowany przez piłkarzy na boisku. Wynikiem tego był drugi gol Olafa Kobackiego strzelony w 69 minucie. Gości dobił jeszcze Karol Czubak. Ostatecznie skończyło się 3:1, a kibice zebrani na stadionie pięknie podziękowali za dobre widowisko swoim piłkarzom.

Przerwane serie

Wygrana z Widzewem przerwała serię pięciu spotkań Arki bez zwycięstwa na własnym stadionie. Widzew po trzech wygranych z rzędu tym razem nie może dopisać sobie żadnych punktów do swojego konta. Arka wskoczyła obecnie na 5. miejsce natomiast Widzew plasuje się na 3. pozycji. W weekend obie ekipy zmierzą się z drużynami z dołu tabeli. Arka podejmie Górnik Polkowice, natomiast Widzew zagra ze Stomilem Olsztyn.

Składy

Arka Gdynia: K. Krzepisz – A. Kasperkiewicz, M. Marcjanik, M. Dobrotka – O. Kobacki (70’ M. Stępień), A. Deja, C. Aleman, M. Bednarski (46’ M. da Silva), L. Valcarce (60’ M. Żebrowski) – H. Adamczyk, K. Czubak (84’ F. Hiszpański)

Widzew Łódź: J. Wrąbel – P. Stępiński, T. Dejewski, K. Nowak – P. Zieliński, D. Kun (20’ M. Michalski), M. Hanousek, A. Aziz Tetteh (68’ P. Mucha), R. Gołębiowski (73’ F. Nunes) – J. Letniowski (68’ K. Danielak), P. Tomczyk (73’ B. Guzdek)

Arka Gdynia – Widzew Łódź 3:1 (1:1)

Bramki: Olaf Kobacki 45’, 69’, Karol Czubak 80’ – Marek Hanousek 10’