Legia Warszawa zremisowała na wyjeździe ze Slavią Praga w meczu 4. rundy eliminacji Ligi Europy. Wszystkie cztery bramki padły w pierwszej połowie spotkania.

Początek meczu to zdecydowana przewaga piłkarzy z Czech, którzy sporą część akcji przeprowadzali prawą stroną. W 9. minucie w tej części boiska piłkę przed polem karnym stracił Nawrocki, po czym piłkę w szesnastkę posłał Traore, lecz nad bramką uderzał Hromda.

Chwilę później kolejna akcja prawą stronę miejscowej Slavii Praga. W pole karne dogrywał Schranz, zaś nad bramką główkował Sima. Mimo to z prowadzenia wcześniej cieszyli się przyjezdni. W 19. minucie długie podanie przed pole karne gospodarzy notuje Nawrocki i Emreli przelobował bramkarza pakując piłkę do siatki.

Jeszcze przed przerwą gospodarze zdołali wyrównać. W 34. minucie po płaskim dograniu z rzutu rożnego piłkę w siatkę umieścił pewnie uderzający Bah.

Odpowiedź Mistrzów Polski dość błyskawiczna, choć akcja bramkowa nawiązała się po wybiciu piłki sprzed własnego pola karnego. Piłkę w środku pola przejął Juranović, który przebiegł dobrych kilkanaście metrów, po czym zdecydował się na uderzenie z dystansu dając Wojskowym ponowne prowadzenie.

Niestety w doliczonym czasie pierwszej połowy miejscowi po raz kolejny wyrównali. Spod linii końcowej piłkę w środek pola karnego wyłożył Sima, zaś nie mal do pustej bramki wpakował ją niekryty Masopust.

W drugiej połowie zdecydowanie mniej okazji, co przełożyło się na brak strzelonych bramek i mecz skończył się remisem 2:2. Obie drużyny wyglądały tak jakby w przerwie zrozumiały filozofię gry rywala i dość pewnie czytały grę, blokowały dośrodkowania. Nieco więcej zagrożenia było w 76. minucie. Świetne zgranie piłki głową sprzed pola karnego i Stanciu znalazł się w sytuacji sam na sam z Borucem, ale jego strzał obronił polski golkiper.

Legia remisuje ze Slavią, choć decydujące rozstrzygnięcia zapadną za tydzień w Warszawie.

Eliminacje Ligi Europy – 4. runda                                                                             Slavia Praga 2:2 Legia Warszawa