Kibice siatkówki odliczają dni do startu ligowych rozgrywek. Podobnie jest w Bydgoszczy. W hali Inmobile Łuczniczka odbyła się konferencja prasowa, podczas której poinformowano o kolejnej firmie, która będzie wspierała męską siatkówkę w Grodzie nad Brdą. Zespół z Bydgoszczy wesprze produkująca pojazdy szynowe firma Pesa.

W konferencji prasowej brał udział między innymi Ryszard Czarnecki, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

– Jako człowiek od lat związany ze sportem bardzo się ciesze, że Pesa, bardzo ważna firma, która wiele znaczy dla Bydgoszczy a także dla całego regionu kujawsko-pomorskiego, po raz pierwszy w swojej historii wchodzi w sport drużynowy. Siatkówka to produkt z dużym ekwiwalentem medialnym. Pesa nie wkracza jako taki Święty Mikołaj a jako firma chcąca podjąć bardzo korzystne działania. Pierwsze rozmowy na temat tej współpracy odbyły się na początku września ubiegłego roku. Trwały dość długo, ale lepiej żeby trwały dłużej a współpraca byłaby długoletnia. Państwo doskonale wiedzą, że to nie jest pierwsza konferencja prasowa gdzie kluby siatkarskie z Bydgoszczy ogłaszają, że duże firmy będą je wspierać. Przypomnę, że 3 lata temu po długiej przerwie żeńską drużynę wspierał Bank Pocztowy a już 2 sezon z rzędu marka Polskie Przetwory będzie sponsorem Pałacu Bydgoszcz. Widać, że po stronie firm jest wiara w to, że ta siatkówka w Bydgoszczy jest warta wsparcia i dzięki temu jest szansa na lepsze wyniki sportowe. Od 2 lat męska siatkówka w Bydgoszczy pod dowództwem Wojciecha Jurkiewicza wychodzi z kłopotów, głównie tych natury finansowej. Wierzę, że bydgoscy siatkarze swoją grą pokażą, że ta współpraca między klubem a Pesą okazała się dobrą decyzją. Mam nadzieje, że pomoże to bydgoskiemu zespołowi wrócić tam gdzie jego miejsce czyli do Plus Ligi, czego Prezesowi Jurkiewiczowi serdecznie życzę – powiedział Czarnecki.

Wypowiedział się również Robert Tafiłowski, wiceprezes Pesa Bydgoszcz s.a..

– Ostatnie lata były dla nas bardzo trudne. W ubiegłym roku wróciliśmy do Ekstraklasy producentów pojazdów szynowych w Polsce i Europie. Obecnie nasza sytuacja jest stabilna, okres złych kontraktów mamy za sobą. Nadszedł taki moment, że postanowiliśmy tym sukcesem Naszej firmy jakoś podzielić się z mieszkańcami Bydgoszczy. Decyzja o wejściu jako sponsor do męskiej siatkówki została przez zarząd podjęta jednogłośnie. Wybór siatkówki był oczywisty ponieważ ten sport można uprawiać w wielu wymiarach. Duże znaczenie miało także to, że ta dyscyplina sportu jest bardzo bliska pracownikom Pesy. Nasz kontrakt jest do końca tego roku i w tym okresie oczekujemy bardzo partnerskiej współpracy będziemy realizowali różne inicjatywy, nad niektórymi już pracujemy np. klub kibica. Planujemy też taki film pokazujący jak pojazdy w naszej firmie są produkowane bo myślę, że to byłoby ciekawe aby sympatycy siatkówki mogli zobaczyć jak powstają te pojazdy – powiedział Tafiłowski – Jeszcze nie jesteśmy sponsorem tytularnym ale mam nadzieje, że ta współpraca będzie owocna i że będziemy mogli się też tymi naszymi sukcesami bardziej dzielić się z bydgoską społecznością.

Wypowiedział się także Wojciech Jurkiewicz, prezes zarządu Łuczniczki Bydgoszcz s.a..

– Cieszę się z faktu iż Pesa dołącza do grona naszych sponsorów. Pesa pokazała, że powrót do Ekstraklasy jest możliwy. Mam nadzieję, że dzięki tej współpracy oraz pomocy naszych pozostałych sponsorów uda Nam się zrealizować ten cel jakim jest powrót do siatkarskiej elity i jestem przekonany, że już niedługo będziemy mogli się cieszyć z powrotu na parkiety Plus Ligi a do hali Łuczniczka znów przyjadą wielkie polskie siatkarskie zespoły – powiedział Jurkiewicz – Liczę, że to zaufanie jakim nas obdarzyła Pesa sprawi, że ta współpraca w kolejnych latach będzie kontynuowana. Podkreślam to od dawna, że ten projekt budowy  męskiej siatkówki w Bydgoszczy jest projektem na wiele lat. Staramy się patrzeć szeroko do przodu. Oczywiście mamy świadomość trudnych czasów w jakich żyjemy ale jestem przekonany, że bydgoscy siatkarze będą kibicom dawać mnóstwo powodów do radości. Dziękuję zarządowi Pesy za włączenie się w nasz projekt. Chciałbym też podziękować Panu Prezesowi Czarneckiemu za pomoc w finalizacji tej umowy. Liczę, że już wkrótce będziemy mogli zobaczyć efekty tych umów, które podpisaliśmy.

Nowy sezon TAURON 1. LIgi rusza 22 września. Bydgoszczanie w inauguracyjnej kolejce we własnej hali zmierzą się z beniaminkiem, Legią Warszawa

AUTOR: PIOTR ZABOROWICZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!