Jakub Świerczok w ostatnich dniach pokazuje, że znajduje się w wysokiej formie po przejściu do japońskiego Nagoyi Grampus. Polski napastnik wpisał się na listę strzelców w spotkaniu ćwierćfinału Pucharu Ligi w którym jego zespół pokonał na wyjeździe 2:0 Kashime Antlers i awansował do kolejnej rundy.

28-latek na boisku pojawił się w 25.minucie zmieniając kontuzjowanego Yoichiro Kakitaniego. Świerczok na listę strzelców wpisał się w 57. minucie ustalając wynik spotkania. Sześciokrotny reprezentant Polski boisko opuścił w 85.minucie. Świerczok, który trafił do japońskiego zespołu za około dwa miliony euro rozegrał dotychczas cztery spotkania w J1 League gdzie zdobył jedną bramkę, Z trafień mógł cieszyć się również w spotkaniu z Kashime Antlers rozegranym w ramach Pucharu Ligi, a wcześniej pokonał bramkarza rywali w spotkaniu Pucharu Cesarza. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Nagoya Grampus (2:0).