Po nie udanej wyprawie na IO do Tokio mamy medal rangi mistrzowskiej w koszykówce trzyosobowej. Reprezentacja Polski 3×3 mężczyzn pokonała w meczu o brązowe medale Rosję 19:18, a kropkę nad „i” postawił celnym rzutem równo z końcową syreną Przemysław Zamojski! Jest to pierwszy medal wywalczony w koszykówce 3×3 na Starym Kontynencie przez Polskę.

Początek spotkania nie napawał optymizmem. Obie drużyny szukały swojego rytmu, co można było wytłumaczyć intensywnością rozegranych spotkań w dniu dzisiejszym. Obie strony również dość dużo faulowali, co miało także przełożenie na grę w końcówce. Ponownie w roli głównej w reprezentacji Polski wystapił Przemysław Zamojski, które doprowadził do jedno-punktowej straty (6:7). Po 5 minutach gry na tablicy wyników było (8:7), jednak w kolejnych minutach to rywale zaczęli powiększać prowadzenie. Na 120 sekund przed końcową syreną, Rosja prowadziła (18:14)… jednak finisz należał do Polski i popularnego „Zamoja” – który trafił równo z końcową syreną!

Polska – Rosja 19:18

Polska: Zamojski 11, Pawłowski 6, Diduszko 2, Rduch 0